Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę H

Herbert

Znaczenie imienia Herbert

Herbert jest mężczyzną, który posiada bardzo silny charakter, jednak jest on zmienny pod wpływem nastroju. W związku z tym zdarza się, że jest prawdziwym wulkanem różnych emocji. Na co dzień wydaje się być łagodną osobą, jednak zdarzają mu się wybuchy agresji i gniewu. Dobrze czuje się w roli edukatora lub osoby, która umoralnia innych. Uważa się za duży autorytet, choć nie zawsze jest tak postrzegany przez swoje otoczenie. Ma problemy z przyjmowaniem rad nawet wtedy, gdy są słuszne. Niestety często uważa, że wie wszystko najlepiej. Doskonale odnajduje się jednak w otoczeniu innych osób, jest błyskotliwy oraz ma świetne poczucie humoru. To bezsprzecznie jego mocne strony. Czasami zdarza mu się być niegrzecznym lub powiedzieć o kilka słów za dużo, czy może zranić inne osoby, choć nie takie są jego intencje. W życiu prywatnym otacza się zaufanymi osobami i zależy mu na ich opinii. W związku bywa despotyczny, jednak z odpowiednią partnerką będzie bardzo kochany i czuły oraz założy szczęśliwą rodzinę.

Pochodzenie imienia Herbert

Męskie imię Herbert pochodzi z języka germańskie. Powstało ze zlepka słów takich jak “heri” – wojsko, lud oraz “beraht” – wyróżniający się, błyszczący. W tłumaczeniu, imię Herbert oznacza osobę, która wyróżnia się spośród tłumu ludzi lub też w organizacji zbrojnej. Powody tego wyróżniania się, mogą być różne.

Zamiłowania i hobby

Herbet to osoba, która jest bardzo ciekawa otaczającego go świata. Ma wiele różnorodnych pasji, dlatego doskonale odnajduje się w wielu sytuacjach. Jest świetnym kompanem do podróży oraz przygód, zarówno w gronie rodzinnym oraz wśród przyjaciół. Lubi również życie rodzinne, dlatego wiele czasu spędza w gronie najbliższych, w towarzystwie gier i dobrych seriali.

Praca i kariera zawodowa

W codziennej pracy Herbert jest bardzo cenioną osobą. Wyróżniają go precyzja działania oraz codzienna wydajność, o ile wszystko ma odpowiednio poukładane. Może mieć problem z pracą wówczas, gdy coś działa na niego dekoncentrująco lub coś idzie nie po jego myśli. Wówczas bardzo szybko się frustruje i może wybuchać. Najczęściej jednak udaje mu się znaleźć odpowiedni balans oraz hamować złość. Może być trudny w pracy zespołowej, ponieważ z uporem maniaka poucza inne osoby, choć nie zawsze ma rację, a jego praca może pozostawiać wtedy wiele do życzenia. Świetnie odnajduje się w blasku fleszy, dlatego może pracować w mass mediach lub na eksponowanych stanowiskach.

Predyspozycje zawodowe

Herbert ma smykałkę do pracy z nowymi mediami oraz z technologią. W związku z tym dobrze sprawdzi się jako pracownik mediów lub też artysta. Ma również predyspozycje do pracy w zawodach technicznych takich jak elektronik, elektryk lub informatyk. Poradzi sobie również w roli kierowcy zawodowego lub mechanika.

Patroni Herberta

  • Św. Herbert z Derwentwater – to angielski pustelnik, który zmarł w VII wieku. Pracował na misji oraz przyjaźnił się ze Św. Kutbertem, który był biskupem Lindisfarne.
  • Św. Herbert z Kolonii – niemiecki arcybiskup Kolonii, który żył na przełomie X i XI wieku. Był wysokim urzędnikiem na dworze cesarza Ottona III.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *