Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę H

Hubert

Znaczenie imienia Hubert

Hubert to mężczyzna o wyjątkowym usposobieniu. Na co dzień jest klasycznym przykładem flegmatyka z bogatym życiem uczuciowym. Wśród jego podstawowych cech warto zwrócić uwagę na cierpliwość w dążeniu do celu oraz upór, dzięki któremu jest w stanie pokonać nawet duże przeszkody. W codziennym życiu działa raczej z ukrycia i nie lubi afiszować się ze swoimi zamiarami. Liczy się dla niego efekt końcowy, a nie otoczka, która towarzyszy jego osiągnięciu. Zdecydowanie nie lubi rywalizacji z innymi ludźmi, jednak dzięki swojej inteligencji i spokojowi, zyskuje nad nimi przewagę. Angażuje się w projekty społeczne oraz wykazuje się dużą odwagę w podejmowaniu decyzji życiowych i biznesowych. Jego życie jest proste i opiera się o logikę i wysokie wartości etyczne. Dzięki temu cieszy się powszechnym szacunkiem i sympatią otoczenia oraz może liczyć na zaufanych przyjaciół. Nigdy nie dąży do chwalenia się i wywyższania, co również jest jego ważną cechą. W kontaktach z innymi bywa nieśmiały, jednak szybko się otwiera. Z łatwością buduje szczęśliwą rodzinę w oparciu o miłość i spokój.

Pochodzenie imienia Hubert

Męskie imię Hubert pochodzi z języka staroniemieckiego. Jest zlepkiem słów “hugu” – dowcip, duch oraz “beraht” – błyszczeć, jaśnieć. W związku z tym, imię Hubert oznacza osobę, która jest bardzo bystra i posiada wyjątkowe poczucie humoru.

Zamiłowania i hobby

Hubert poświęca wiele uwagi temu co robi na co dzień. Najczęściej poświęca się dosłownie kilku pasjom i stara się odkryć w nich jak najwięcej. Lubi podróże i odkrywanie nieznanego, jednak równie dobrze czuje się w domowym zaciszu w towarzystwie rodziny. Wolny czas spędza również na czytaniu książek oraz oglądaniu filmów, głównie popularnonaukowych i psychologicznych. Jest towarzyski, lecz skryty, dlatego wybiera małe spotkania ze znajomymi, a nie wyjścia na miasto, gdzie są duże skupiska ludzi.

Praca i kariera zawodowa

W pracy, podobnie jak w życiu prywatnym, jest bardzo cierpliwy i nie zraża się niepowodzeniami. Dzięki temu jest w stanie realizować nawet trudne projekty i wyzwania. Doskonale odnajduje się w pracy zespołowej, gdzie nie chce odgrywać pierwszoplanowej roli, choć i tak większość spada na jego barki. Lubi pracować z ukrycia. Taki pracownik to skarb, dlatego bez trudu buduje swoją silną pozycję zawodową i karierę. Odnosi sukces, zarówno w roli pracownika oraz osoby, która pełni role kierownicze.

Predyspozycje zawodowe

Hubert posiada predyspozycje do pracy w powtarzalnych i metodycznych zawodach, gdzie postępuje według jasno określonych zasad. W związku z tym doskonale sprawdzi się w uporządkowanym świecie bankowości lub w biznesie korporacyjnym.

Patroni Huberta

  • Św. Hubert – był biskupem Leodium, który nawrócił się w trakcie jednego z polowań. Wówczas zbroje rycerską zamienił na szaty duchownego. Jest patronem leśników i myśliwych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *