Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę I

Igor

Znaczenie imienia Igor

Igor to mężczyzna, który na co dzień jest bardzo ambitny. W związku z tym nie zadowala się łatwo osiąganymi celami i zawsze mierzy znacznie wyżej. Kolejne przeciwności losu działają na niego motywująco, a w dążeniu do realizacji swoich postanowień jest bardzo cierpliwy i uparty. Idzie w parze z dużą pewnością siebie Igora, co okazuje się być bardzo skutecznym połączeniem cech. Jest osobą silną, która nie toleruje dróg na skróty lub cwaniactwa. W codziennym działaniu kieruje się szlachetnymi zasadami i etyką, dzięki czemu cieszy się szacunek i autorytetem wśród innych osób. Nie lubi marnotrawienia czasu, dlatego jego codzienne działania nastawione jest na skuteczność, co jest niezwykle cenione na rynku pracy. W kontakcie z innymi ludźmi jest bardzo pogodny i uczynny, a jego bliscy zawsze mogą na niego liczyć. Stara się mieć wszystko uporządkowane, ponieważ bardzo lubi spokój i zaszywać się we własnym świecie. Zdecydowanie nie lubi zgiełku i wyścigu szczurów po kolejne zaszczyty w pracy. Gdy założy rodzinę, to jest jej bardzo oddany.

Pochodzenie imienia Igor

Męskie imię Igor pochodzi prawdopodobnie z języka skandynawskiego i jest przekształceniem tamtejszego imienia Ingwar. Powstało ono z połączenia takich słów jak “Ingwo” – skandynawskie bóstwo i “wari” – obrońca, stróż. Alternatywną hipotezą jest pochodzenie tego imienia od słowiańskich słów “igo” – niewola i “gore” – palić się. W tłumaczeniu oznacza więc osobę, która męczy się w niewoli.

Zamiłowania i hobby

Igor to osoba, która jest klasycznym domownikiem. Zdecydowanie woli spędzać czas we własnym otoczeniu, a nawet w samotni. Może oddać się tam rozmyślaniom lub zająć się lekturą dobrej książki. Nie stroni również od wysokiej jakości seriali i filmów. Zdecydowanie gorzej odnajduje się wśród zgiełku i mas ludzi, dlatego ze znajomymi spotyka się raczej w wąskim gronie.

Praca i kariera zawodowa

Igor to osoba, która jest bardzo ceniona na rynku pracy. Jego atutem jest ogromna ambicja i umiejętność radzenia sobie z problemami, które można napotkać na każdym szczeblu zawodowym. Jest wierny swoim zasadom i doprowadza projekty do końca, dlatego może pełnić role kierownicze. Warto powierzyć mu nawet najbardziej odpowiedzialne zadania. Jest bardzo pomysłowy, dzięki czemu znajdzie rozwiązanie na każdą sytuację. Odniesie sukces zarówno jako pracownik oraz jako przedsiębiorca. Ważne, że nie walczy za wszelką oceną o poklask i jest sprawiedliwy, co doceniane jest przez jego współpracowników.

Predyspozycje zawodowe

Igor ma zmysł techniczny, dlatego będzie bardzo dobrym i renomowanym inżynierem lub architektem. Sprawdzi się również jako lekarz specjalistyczny lub też hodowca przemysłowy. Atutem będzie jego organizacja pracy.

Patroni Igora

  • Św. Igor – to żyjący w XII wieku wnuk Włodzimierza Wielkiego, który był pierwszym chrześcijańskim władcą Rusi. Sam zrezygnował jednak z tronu i został zakonnikiem. Zamordowano go podczas modlitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *