Kategorie
Imiona na literę I Imiona żeńskie

Ilona

Znaczenie imienia Ilona

Ilona to kobieta, która na co dzień jest bardzo odpowiedzialna i cechuje się dużą pewnością siebie. Idzie to w parze z zaradnością, dlatego potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i bez obaw stawia czoła wielu wyzwaniom. Zawodowo i prywatnie jest to prawdziwa kobieta sukcesu, która nie powinna mieć problemu z otworzeniem dochodowego biznesu. Na co dzień jest niezwykle pozytywnie nastawiona do życia, a dobrą energią zaraża również swoich współtowarzyszy. Ma swoje szlachetne zasady, których się trzyma. Jest towarzyska, dlatego dużo czasu spędza w gronie rodziny lub przyjaciół. Cieszy się szacunkiem i uznaniem otoczenia, ponieważ stara się innych traktować bardzo sprawiedliwie oraz służyć im swoją pomocą. Prywatnie ma jednak problem z założeniem rodziny lub wstąpieniem w poważny związek, ponieważ stawia bardzo wysokie wymagania. Gdy jednak znajdzie druga połówkę, to będzie jej oddana bez granic i zadba o ciepło domowego ogniska.

Pochodzenie imienia Ilona

Żeńskie imię Ilona jest prawdopodobnie jednym z przekształceń popularnej Heleny i pochodzi z języka greckiego. Powstał od słów takich jak “selene” i “helene”, które oznaczają po prostu księżyc.

Zamiłowania i hobby

Ilona wolny czas spędza przede wszystkim w towarzystwie znajomych. Jest bardzo wygadana i towarzyska, dlatego szybko stanie się prawdziwą duszą towarzystwa. Uwielbia organizować przyjęcia lub samemu w nich uczestniczyć. Odnajduje się również podczas wspólnych wypadów na miasto lub podróży. Potrafi również odpoczywać w domu, gdzie spędza czas przy książkach i serialach, a także na codziennych porządkach.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspomnieliśmy, Ilona jest prawdziwa kobietą sukcesu. Niezależnie, czy wybierze pracę dla kogoś, czy tworzenie własnego biznesu, powinno jej się to udać. Jej pozytywne nastawienie sprawia, że łatwo jej nawiązać kontakty z innymi osobami oraz zdobyć ich zaufanie. Pomaga jej to w realizacji nawet największych wyzwań i zawsze może liczyć na wsparcie. W codziennej pracy jest bardzo cierpliwa i wytrwała, ponieważ podąża jasno wytyczoną drogą. Bardzo szybko pnie się po szczeblach kariery, a z każdej porażki wyciąga odpowiednie wnioski. Jest bardzo ceniona na rynku pracy również ze względu na jej odpowiedzialność i staranność wykonywanych obowiązków. Świetnie sprawdza się w kryzysowych sytuacjach oraz w bardzo wymagających i skomplikowanych projektach.

Predyspozycje zawodowe

Ilona ma predyspozycje do pracy w kreatywnych zawodach, na przykład jako aktorka lub artystka. Doskonale odnajdzie się również w roli modelki lub stewardesy, ponieważ zawsze stawia na nienaganny wygląd i styl.

Patroni Ilony

  • brak patronów dla imienia Ilona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *