Kategorie
Imiona na literę I Imiona żeńskie

Irena

Znaczenie imienia Irena

Kobieta o imieniu Irena to przede wszystkim bardzo utalentowana osoba, która dysponuje ogromnym potencjałem. Od tego jak go wykorzysta, w dużej mierze zależą jej życiowe sukcesy i koleje losu. Na ogół cechuje się bardzo dobrą pamięcią, dzięki czemu bez trudu przytoczy wiele wydarzeń z przeszłości. Jest ogromnie ciekawa świata, dlatego wolne chwile spędza na podróżowaniu lub czytaniu książek popularnonaukowych. Ma również łatwość zdobywania nowych umiejętności, w tym również języków obcych, co jest bardzo cenione na rynku pracy. To dumna kobieta, która stawia na niezależność. Jest przy tym bardzo pewna siebie i sukcesywnie prze do przodu, radząc sobie z każdym problemem lub wyzwaniem. W relacjach z innymi ludźmi jest bardzo pogodna i towarzyska, dzięki czemu może liczyć na wsparcie zaufanych przyjaciół. W miarę możliwości stara się im również pomagać. Ma zrównoważony charakter, który zawsze warto mieć w swoim pobliżu. Choć zdarza jej się bujać w obłokach, to jednak rozsądnie ocenia sytuacje i jest gospodarna. Nie narzeka na brak adoratorów, ponieważ jest niezwykle zmysłowa. Gdy jednak wejdzie w związek, jest wierna i oddana.

Pochodzenie imienia Irena

Żeńskie imię Irena pochodzi z języka greckiego. Powstało od słowa “eirene” – pokój. W tłumaczeniu, Irena to osoba, która niesie innym pokój i dobrą nowinę.

Zamiłowania i hobby

Irena to kobieta, która uwielbia marzyć, a następnie realizować te marzenia. Jej ciekawość świata prowadzi ją do dalekich podróży, gdzie można poznawać nowe kultury, obyczaje i języki. Wciąż jest głodna wiedzy, dlatego każde jej hobby wiąże się z udoskonalaniem samej siebie. Uwielbia czasopisma i książki popularnonaukowe, a także wymagające pozycje filmowe W wolnych chwilach spędza również czas w gronie przyjaciół. ponieważ lubi przebywać w towarzystwie innych osób.

Praca i kariera zawodowa

Irena to doskonały pracownik. Wpływ na to ma kilka jej cech charakterystycznych, na przykład doskonała pamięć i opanowanie. Sumiennie kroczy obraną ścieżką i jest w stanie ukończyć nawet wymagające projekty. Jej odporność na stres pomaga w zachowaniu chłodnej głowy w kryzysowych momentach. Jest otwarta na nowe pomysły i argumenty, które mają swoją podstawę w faktach. W przeciwnym razie trudno przekonać ją do zmiany zdania. Stawia na rozwój swojej kariery zawodowej, dlatego marzy o majątku i zaszczytach. Doskonale sprawdza się między innymi w kreatywnych zawodach lub w tych, które związane są ze sztuką. Ma również szansę na stworzenie dochodowego biznesu.

Predyspozycje zawodowe

Irena ma predyspozycje do zostania znaną aktorką lub piosenkarką. Poradzi sobie również w biznesie oraz w marketingu, gdzie będzie mogła wykorzystać swój intelekt i kreatywność.

Patroni Ireny

  • Św. Irena Portugalska – Mniszka portugalska, która została stracona w VII wieku.
  • Św. Irena Węgierska – córka Władysława I, który był królem Węgier. Zasłynęła swoją dobrocią oraz tym, że ufundowała między innymi szpital i klasztor w Konstantynopolu.
  • Św. Irena – pochodząca z Hiszpanii siostra Damazego, który był papieżem Rymu. Zmarła w IV wieku.
  • Św. Irena – cesarzowa bizantyjska, która żyła na przełomie XIII i IX wieku. Zmarła w nędzy na wyspie Lesbos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *