Kategorie
Imiona na literę I Imiona żeńskie

Irmina

Znaczenie imienia Irmina

Kobiety o imieniu Irmina są na ogół bardzo opanowane i spokojne. Zdecydowanie stronią od burzliwego życia pełnego przygód i zmian. Stawiają na stabilizację i życie w zgodzie z prostymi i powtarzalnymi zasadami. Każde odstępstwo od reguły generuje ich dekoncentrację i irytację. Na co dzień jest bardzo zaangażowana w życie rodzinne oraz w pracę, dlatego na obu z tych pół cieszy się dużym szacunkiem. Posiada również cechy przywódcze, dlatego z powodzeniem może pełnić kluczowe role w firmie lub zarządzać domem. Jest bardzo pewna siebie i konsekwentna, dzięki czemu uparcie dąży do realizacji swoich życiowych celów, co jej się udaje. To prawdziwa kobieta sukcesu zarówno zawodowo i prywatnie. Należy to bardzo sprytnych i przebiegłych osób, co również z powodzeniem udaje jej się wykorzystywać. Jest dobrą towarzyszką życia oraz wierną przyjaciółką, która zawsze znajdzie czas i dobre słowo dla bliskich. Dzięki temu cieszy się szacunkiem i sympatią swojego otoczenia.

Pochodzenie imienia Irmina

Żeńskie imię Irmina pochodzi z języka starogermańskiego. Powstało w formie zdrobnienia innych niemieckich imion, które zaczynają się od liter Irm. Cała grupa tych imion pochodzi od słowa “irmen” – szanowany, czczony i oznaczają one osoby, które cieszą się szacunkiem innych.

Zamiłowania i hobby

Choć ceni sobie spokój, Irmina jest prawdziwą duszą towarzystwa. To ekstrawertyczka, która potrzebuje kontaktu z innymi do szczęścia. Właśnie dlatego organizuje przyjęcia lub sama chętnie w nich uczestniczy. Lubi również podróże i odkrywanie świata. Zdarza jej się również spędzać czas w domowym zaciszu, gdzie opiekuje się domem i rodziną, a także czyta książki i ogląda seriale.

Praca i kariera zawodowa

W życiu zawodowym Irmina cieszy się bardzo dużym szacunkiem przełożonym. Wpływ na to ma jej spokój, opanowanie oraz konsekwentne działanie i wykonywanie obowiązków. Zdecydowanie lepiej odnajduje się w realiach dobrze zaplanowanego dnia pracy i może mieć małe problemy, gdy zmuszona jest do pracy pod presją czasu. Każdy kolejny sukces napędza ją do dalszego działania. Systematycznie pnie się również po kolejnych szczeblach w karierze zawodowej, aż do osiągnięcia kierowniczych stanowisk. Wypełnia je z pasją i dużą skutecznością, ponieważ posiada wysoko rozwinięte zdolności przywódcze.

Predyspozycje zawodowe

Irmina to osoba, która ma predyspozycje do pracy w uporządkowanej strukturze firmy oraz zarządzania domem. Będzie znakomitą administratorką lub osobą, która zarządza gastronomią.

Patroni Irminy

  • Św. Irmina z Oeren – to frankijska benedyktynka, która żyła w VIII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *