Kategorie
Imiona na literę I Imiona żeńskie

Iwona

Znaczenie imienia Iwona

Iwona to kobieta, która ma bardzo złożony i niespokojny charakter. W związku z tym może być bardzo trudna w codziennym życiu, jednak osoby, które ją znają i potrafią z nią funkcjonować, cenią jej otwartość i pomoc. Jej działanie jest nastawione na wysoką dynamikę i przebojowość, a w życiu prywatnym i zawodowym na początku zawsze jest jej dużo. Z czasem jednak wygasza swój zapał, a gdy tylko pojawią się pierwsze przeszkody, to potrafi zaniechać swojego działania i porzucić obiecujące projekty. Ma bardzo duży problem ze zniszczeniem porażek. Jest bardzo uparta, dlatego bardzo rzadko zmienia swoje zdanie, choć nie zawsze ma racje. Na co dzień stara się tryskać optymizmem i zarażać dobrym humorem swoich znajomych. Ma ograniczone zaufanie wobec innych osób, dzięki czemu jest w stanie uniknąć wielu problemów i nieporozumień. Jej grono zaufanych przyjaciół jest stosunkowo wąskie, a jego powiększenie utrudnia zaborczość Iwony. Ta cecha przekłada się również na związek, dlatego trudno jej utrzymać partnera na dłużej. Zawsze jednak pozostaje mu bezwzględnie oddana i wierna

Pochodzenie imienia Iwona

Iwona to imię, które pochodzi z języka staroniemieckiego. Powstało z przekształcenia słowa “iwa”, które oznacza łuk z drzewa cisowego. Imię to może oznaczać osobę, które posługuje się dobrze łukiem lub żyje w otoczeniu cisów.

Zamiłowania i hobby

Iwona uwielbia spędzać czas z innymi ludźmi, dlatego często organizuje przyjęcia lub sama w nich uczestniczy. W gronie przyjaciół i rodziny również wychodzi na miasto, czy też podróżuje. Nie zapomina jednak o domowym zaciszu o które dba z należytą powagą. Jest doskonałą organizatorką czasu dla domowników oraz osobą, która opiekuje się i zarządza domem.

Praca i kariera zawodowa

Iwona to prawdziwa kobieta dynamit, co również przejawia się przebojowością w jej pracy. Pracodawcy mogą na niej polegać, ponieważ jest uparta w dążeniu do celu. Sytuacja może skomplikować się wówczas, gdy pojawią się pierwsze problemy i porażki. Mogą one działać na Iwonę zniechęcająco, dzięki czemu usługa lub projekt nie zostaną dokończone lub nie będą wykonane z najwyższą starannością. Iwona lubi pochwały i jest nastawiona na sukces, co nie zawsze podoba się jej współpracownikom. Przez swoje roztargnienie może mieć problem z prowadzeniem własnego biznesu.

Predyspozycje zawodowe

Iwona ma zdolność adaptacji do każdych warunków, dlatego bez problemu powinna poradzić sobie w różnych zawodach. To jej bezsprzeczny atut.

Patroni Iwony

  • Św. Iwona – to kobieta, która zamurowała się w celi nieopodal kościoła w XIII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *