Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę J

Jakub

Znaczenie imienia Jakub

Jakub to mężczyzna, który na co dzień posiada w sobie ogromne pokłady energii i ambicji. To sprawia, że próbuje za wszelką ceną zawojować świat oraz jest wszędzie. Z wielką chęcią angażuje się w życie innych oraz stara się być na bieżąco z tym, co go otacza. Czasami ludzie uznają to wręcz za niegrzeczne i wtedy musi hamować swoją ciekawość. Zachowanie takie wynika z potrzeby czucia się ważnym i potrzebnym dla innych osób. Wbrew pozorom wpływ na to ma jego egoizm, który wiele osób mu wypomina. Na świat patrzy przez własny filtr, dlatego trudno mu podejmować racjonalne i wyważone decyzje. Mimo tego wciąż pozostaje pozytywnym i bardzo pogodnym człowiekiem, którego da się lubić. W życiu kieruje się szlachetnymi zasadami i honorem, dlatego unika kłamstw i oszustw. Niestety nie najlepiej sprawdza się w roli przyjaciela, ponieważ jest zmienny i trudno mu zawrzeć długotrwałą znajomość z konkretną osobą. Na co dzień wiele podróżuje i lubi opływać w luksusie, choć nie zawsze może sobie na to pozwolić. W związkach bywa średnim partnerem, jednak nie można mu zarzucić braku oddania swojej partnerce i dzieciom.

Pochodzenie imienia Jakub

Imię Jakub pochodzi z języka hebrajskiego. Najprawdopodobniej wywodzi się od słowa “aqeb” – pięta. Według innej teorii, imię męskie Jakub powstało z przekształcenia aramejskiego słowa “ja’aqob’el” – niech bóg Cię ochrania.

Zamiłowania i hobby

Jakub jest bardzo ciekawy świata, dlatego uwielbia podróże. Nawet krótkie chwile wolnego stara się spędzać podczas wyjazdów w okolicę, a gdy tylko zbliża się dłuższy urlop to planuje większe wyjazdy. Z radością odkrywa nowe kultury i potrawy, których do tej pory nie próbował. Lubi wystawne życie, dlatego dużą część zarobionych pieniędzy wydaje na luksusy. To może być pewną przeszkodą w budowaniu przez niego majątku. Od czasu do czasu spotyka się również ze znajomymi i przyjaciółmi.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspomnieliśmy, Jakub to bardzo aktywna osoba o wielkiej ambicji i zapale. Jako pracownik może być bardzo przydatny, jednak zaczyna się nudzić w momencie, gdy jest spychany na margines. Lubi zmiany, dlatego trudno mu dłużej pracować w jednej firmie. To może mieć bezpośredni wpływ na to, że jego kariera zawodowa jest bardzo kręta i trudno dojść mu do znaczących stanowisk kierowniczych. Wpływ na jego efektywność mają pochwały oraz poczucie imponowania innym, co nie zawsze jest dobrze odbierane przez współpracowników. Jednym z atutów zawodowych Jakuba jest połączenie u niego inteligencji syntetycznej z analityczną.

Predyspozycje zawodowe

Jakub ma doskonałe predyspozycje do zostania cenionym matematykiem, informatykiem lub fizykiem. Świetnie odnajduje się w laboratoriach oraz podczas analizowania wyników badań. Ma również łatwość adaptacji do nowych wyzwań zawodowych, więc bezsprzecznie poradzi sobie na wymagającym rynku.

Patroni Jakuba

  • Jakub – jest postacią Biblijną, która występuje w Księdze Rodzaju. Jest tam określany mianem praojca Izraelitów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *