Kategorie
Imiona na literę J Imiona żeńskie

Jadwiga

Znaczenie imienia Jadwiga

Jadwiga jest kobietą, która na co dzień cechuje się ogromną gospodarnością i przedsiębiorczością. Wytrwale pracuje, aby osiągnąć sukces zawodowy oraz zapewnić sobie życie na odpowiednim poziomie. Nie boi się ciężkiej pracy oraz chętnie stawia czoła wszelkim wyzwaniom współczesnego świata. Jest również bardzo energiczna i pozytywnie nastawiona do życia, czym zaraża również inne osoby. Z każdej porażki stara się wyciągnąć odpowiednią lekcję, choć trzeba przyznać, że trudno je znosi. Cechuje się bardzo wysoką inteligencją oraz zdrowym rozsądkiem, w oparciu o który podejmuje codzienne decyzje. Uwielbia spędzać czas z dobrą książką w ręce lub podczas gotowania. Ma potrzebę nieustannego kształcenia się, dzięki czemu jest bardzo ceniona na rynku pracy. Jest ciekawa, dlatego chętnie podróżuje. Ma liczne grono zaufanych przyjaciół, jednak sekrety stara się trzymać przy sobie. Gdy się rozczaruje lub zdenerwuje, trudno ją uspokoić.

Pochodzenie imienia Jadwiga

Żeńskie imię Jadwiga pochodzi z języka starogermańskiego. Wzięło się od połączenia ze sobą słów takich jak “hadu” – walka oraz “wig” – bój. W tłumaczeniu, imię to oznacza kobietę, która cechuje się walecznością i to z pewnością można powiedzieć o Jadwidze.

Zamiłowania i hobby

Jadwiga to osoba wielu pasji. Jest bardzo ciekawa świata, dlatego dużo podróżuje oraz czyta o zakątkach naszego globu. Uwielbia poznawać nowych ludzi i doświadczać różnych kultur. W zaciszu domowym lubi eksperymentować w kuchni i świetnie jej to wychodzi. Przyjaciele i rodzina podkreślają, jak dobrą jest kucharką. W wolnym czasie odpoczywa również przy dobrej książce lub spędza czas ze znajomymi podczas wypadów na miasto.

Praca i kariera zawodowa

Na rynku pracy kobiety o imieniu Jadwiga są niezwykle cenione. Przede wszystkim są bardzo energiczne, dzięki czemu bez trudu radzą sobie w stresujących sytuacjach oraz w zawodach, które wymagają dynamicznego działania. Jadwiga cechuje się również dużą gospodarnością i przedsiębiorczością, dzięki czemu potrafi odpowiednio zarządzać projektami. Cecha ta przydaje jej się również podczas prowadzenia własnego biznesu. W codziennej pracy jest uparta i dąży za wszelką cenę do celu, dzięki czemu nie straszne jej problemy i wyzwania. Stale podnosi swoje kwalifikacje, co wpływa korzystnie na jej sytuację na rynku pracy oraz pomaga w rozwoju kariery zawodowej.

Predyspozycje zawodowe

Jadwiga doskonale odnajdzie się wszędzie tam, gdzie może zrobić pożytek ze swojej niespożytej energii. Będzie znakomitym specjalistą w zakresie marketingu lub urodzonym handlowcem.

Patroni Jadwigi

  • Św. Jadwiga – królowa Polski – to córka królowej Elżbiety i króla Ludwika, która poślubiła Władysława Jagiełłę, co dało początek Unii Polski z Litwą. Współtworzyła Uniwersytet Jagielloński oraz propagowała chrześcijaństwo na Litwie. Zmarła w 1399 roku.
  • Św. Jadwiga – żyła na przełomie XII i XIII wieku i była księżną śląską o bawarskim pochodzeniu. Ufundowała między innymi klasztor w Trzebnicy, a także pomagała potrzebującym i chorym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *