Kategorie
Imiona na literę J Imiona żeńskie

Janina

Znaczenie imienia Janina

Janina jest kobietą, która jest bardzo pewna siebie i często ma przeświadczenie o tym, że jest nieomylna. Niestety nie zawsze jest to prawdą, przez co może wpędzić się w wiele kłopotów i problemów, z którymi musi sobie następnie poradzić. W codziennym życiu uparcie dąży do realizacji swoich celów, a do tego towarzyszy jej duma i nieugiętość. Odpowiednie wykorzystanie tych cech jest bardzo cenione na rynku pracy. Za wszelką cenę stara się spełniać swoje marzenia, co może ranić inne osoby, dlatego musi zadbać o odpowiedni balans. Radzi sobie z wyzwaniami i nie poddaje się po porażkach, co również należy do jej atutów. Wobec siebie i innych ludzi jest bardzo wymagająca, ponieważ Janina nie toleruje bylejakości. Sama angażuje się w projekty i oczekuje tego o innych. Na co dzień cechuje się również dużą odpowiedzialnością i powagą, dlatego można jej zaufać. Posiada zdolności przywódcze, dzięki czemu może pokierować zarówno domem oraz firmą. W wolnych chwilach czerpie radość z pomagania innym osobom, dlatego chętnie wspiera akcje charytatywne i prospołeczne. Mimo swojej pewności siebie i nieugiętości, jest typem romantyczki, która czeka na swoją miłość i wielokrotnie podejmuje decyzje w oparciu o emocje.

Pochodzenie imienia Janina

Imię Janina jest żeńską odmianą popularnego Jana. Według dostępnych danych, pojawiło się ono w Polsce dopiero pod koniec XIX wieku. Inne, popularne wcześniej odmiany tego imienia to Jana i Joanna.

Zamiłowania i hobby

Janina jest spokojną osobą, która stroni od wystawnych przyjęć i dużych skupisk ludzi. W życiu otacza się wąskim gronem przyjaciół, których starannie selekcjonuje. Lubi podróże, jednak najczęściej zaszywa się w domu z dobrą książką lub filmem. Chętnie wychodzi do teatru lub kina, a wolny czas spędza również na organizowaniu akcji charytatywnych.

Praca i kariera zawodowa

W codziennej pracy Janina cechuje się sumiennością oraz wytrwałym dążeniem do celu, przez co jest ceniona na rynku pracy. Za wszelką cenę stara się zbudować swoją karierę zawodową, na czym mogą cierpieć jej współpracownicy. To sprawia, że bez odpowiedniego wyważenia, będzie spotykała się z ich niechęcią. Dla pracodawcy jest jednak niezastąpiona, ponieważ bez trudu radzi sobie nawet z dużymi problemami i brnie do przodu, dzięki czemu jest w stanie zrealizować nawet bardzo wymagające projekty. Ma zdolności przywódcze, dlatego dobrze odnajduje się na stanowiskach kierowniczych, a w pracy w grupie szybko chce przejąć kontrolę. Odpowiednie wykorzystanie jej talentów i predyspozycji sprawi, że kariera zawodowa Janiny będzie bardzo udana i pełna sukcesów.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o imieniu Janina są bardzo utalentowane i pracowite, przez co bez trudu powinny poradzić sobie na wielu stanowiskach. Doskonale odnajdują się w roli pedagoga. Ich uporządkowanie przyniesie również korzyści w pracy sekretarki, urzędniczki, a nawet handlowca.

Patroni Janiny

  • Brak patronów dla imienia Janina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *