Kategorie
Imiona na literę J Imiona żeńskie

Joanna

Znaczenie imienia Joanna

Kobiety o imieniu Joanna cechują się przede wszystkim bardzo dużymi pokładami energii. Joanna ma naturę prawdziwej wojowniczki, która za wszelką cenę dąży do realizacji swoich postanowień. Cechuje się również zdolnościami przywódczymi i organizatorskimi, dlatego potrafi umiejętnie kierować pracą innych ludzi, a także zarządzać domem i majątkiem. Posiada autorytet i charyzmę, dzięki którym zjednuje sobie ludzi. W otoczeniu może cieszyć się szacunkiem i uznaniem, ponieważ traktuje innych sprawiedliwie i z należytą powagą. Nie jest podatna na wpływy innych osób i bardzo trudno zbić ją z tropu. Na ogół wierzy w siebie, dzięki czemu umiejętnie wykorzystuje swoje liczne talenty. Prywatnie jest również bardzo wrażliwa i potrafi dostrzec krzywdę innych osób wtedy, gdy jeszcze wiele osób nie zwraca na nią uwagi. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Spędza przy nich wiele ze swojego wolnego czasu. W miłości jest stała i oddana, dzięki czemu to dobry materiał na żonę i matkę.

Pochodzenie imienia Joanna

Żeńskie imię Joanna powstało ze zniekształcenia męskiego imienia Jan i cieszy się dużą popularnością w Polsce. Pierwotnie pochodzi ono z języka greckiego.

Zamiłowania i hobby

Kobety o imieniu Joanna czerpią bardzo dużo satysfakcji z pomagania innym. W związku z tym swój wolny czas w dużej mierze poświęcają na organizację i przeprowadzanie akcji charytatywnych i społecznych. NIosą pomoc innym w zakresie materialnym oraz psychologicznym. Ponadto lubią podróżować i odkrywać świat, co pomaga im w lepszym zrozumieniu życia oraz złapania odpowiedniej perspektywy.

Praca i kariera zawodowa

Joanna to prawdziwa kobieta dynamit, która ma w sobie ogromne pokłady energii. Jej wojownicza natura sprawia, że z powodzeniem realizuje nawet najtrudniejsze projekty, dlatego można jej zaufać. Posiada zdolności przywódcze i organizatorskie, a także charyzmę, która niezbędna jest do umiejętnego kierowania ludźmi. Dzięki licznym talentom i uporowi osiąga swoje cele biznesowe i nie powinna mieć problemu z budowaniem satysfakcjonującej kariery. Wiara w swoje umiejętności pomaga jej w podejmowaniu właściwych decyzji, dzięki którym szybko staje się kobietą sukcesu. Z każdej porażki wynosi odpowiednią lekcję, przez co jest ceniona na rynku pracy. Lubią ją zarówno pracodawcy oraz współpracownicy i podwładni.

Predyspozycje zawodowe

Joanna uwielbia pomagać innym, dlatego ma predyspozycje do bycia wysokiej klasy lekarzem, terapeutką lub też pedagogiem. Ponadto sprawdzi się również w kreatywnych zawodach, w tym jako modelka i aktorka, a także fryzjerka.

Patroni Joanny

  • Joanna d’Arc – znana francuska święta, która jest bohaterką kraju. Żyła w XV wieku i została spalona na stosie po tym, jak posądzono ją o zmowę z Diabłem. Sama przyczyniła się do zakończenia wojny stuletniej pomiędzy Anglią i Francją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *