Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę J

Jerzy

Znaczenie imienia Jerzy

Mężczyzna o imieniu Jerzy to człowiek wielu talentów i zainteresowań. Ma bardzo bystry umysł i głowę pełną świetnych pomysłów. Zawdzięcza je swojej ambicji oraz bogatej wyobraźni, dzięki czemu potrafi dostrzec znacznie więcej niż inni. Na co dzień kieruje się jednak rozsądkiem, dzięki czemu jego decyzje są wyważone. Ma predyspozycje do bycia bardzo dobrym strategiem i organizatorem, a pomaga mu w tym jego intuicja. Dzięki temu bardzo szybko awansuje w hierarchii firmowej i zasiada na kierowniczych i eksponowanych stanowiskach. W prywatnym życiu również będzie osobą, która będzie chciała zarządzać domem. Posiada zmienną naturę. Czasami jest ekstrawertykiem, który cieszy się życiem, by po chwili wpaść w zadumę i melancholię. Uwielbia spędzać czas z ludźmi, jednak od czasu do czasu potrzebuje własnej samotni. Mężczyźni o imieniu Jerzy cechują się również elokwencją, wysoką kulturą osobista i błyskotliwością. Dzięki temu nie narzekają na brak zainteresowania ze strony kobiet. Wszystkich traktują bardzo sprawiedliwie, przez co posiadają liczne grono zaufanych i sprawdzonych przyjaciół.

Pochodzenie imienia Jerzy

Imię Jerzy pochodzi z języka greckiego. Powstało ze zniekształcenia słowa “geos” – ziemia i pierwotnie oznaczało osobę, która uprawia ziemię, czyli rolnika.

Zamiłowania i hobby

Jerzy ma potrzebę stałego doskonalenia się, dlatego wiele czasu poświęca na edukacji. Wydaje się, że spędza w ten sposób najwięcej wolnego czasu. Może zdobywać nowe kwalifikacje lub też uczyć się języków obcych. Stawia również na podróże, które pozwalają mu poznać nowe kultury i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Chętnie spędza czas w gronie swoich przyjaciół, dla których organizuje przyjęcia lub spotyka się z nimi na mieście.

Praca i kariera zawodowa

Atutem osób o imieniu Jerzy jest to, że posiadają one zarówno inteligencję syntetyczną i analityczną. To sprawia, że doskonale adaptuje się do zmiennych warunków zawodowych oraz potrafią podejmować właściwe decyzje. Umiejętność ta jest niezwykle ceniona na rynku pracy, dlatego Jerzy może liczyć na dynamiczny awans i spektakularną karierę zawodową. Jego głowa jest pełna oryginalnych i wartościowych pomysłów, które następnie konsekwentnie realizuje. Jest pracowity i zapobiegliwy, dlatego warto obdarzyć go kredytem zaufania.

Predyspozycje zawodowe

Szerokie możliwości i unikalne predyspozycje Jerzego sprawiają, że będzie renomowanym maklerem giełdowym. Ma również szansę na założenie dochodowego i cenionego biznesu, który będzie dawał mu stabilizację finansową i satysfakcję. Nie powinien mieć problemu z odnalezieniem się w specjalistycznych zawodach.

Patroni Jerzego

  • Św. Jerzy Betlejemita – to żyjący w IX wieku diakon klasztory Św. Saby, który zlokalizowany jest w Palestynie. Został ścięty w Hiszpanii za obrazę Mahometa.
  • Św. Jerzy z Liddy – jeden z oficerów armii rzymskiej, który poddawany był torturom przez 7 lat po tym, jak nie chciał czcić bóstw pogańskich. Zginął przez ścięcie. Obecnie jest patronem Rosji, Anglii, a także żołnierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *