Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę J

Joachim

Znaczenie imienia Joachim

Joachim to mężczyzna, który jest bardzo zaangażowany w codzienne obowiązki oraz życie lokalnej społeczności. Dzieje się tak, ponieważ odczuwa stałą potrzebę bycia potrzebnym i pomocnym dla innych osób. Joachim cechuje się dużą inteligencją oraz posiada kreatywne i sprawdzone pomysły. Niestety nie zawsze jest w stanie zrobić z tego użytek, ponieważ często brakuje mu wystarczającej wiary w siebie, nad czym powinien sumiennie pracować. Jeżeli w siebie uwierzy, to może osiągnąć bardzo wiele. Jest osobą, która chętnie angażuje się w pomoc innym osobom, choć czasem robi to już na siłę. Gdy poniesie porażkę, przeżywa to bardzo długo i na siłę stara się znaleźć usprawiedliwienie dla siebie. W samotności często analizuje swoje zachowanie i życie i stara się wyciągać wnioski z dotychczasowych błędów. Dzięki temu, w przyszłości jest jeszcze bardziej efektywny i dotyczy to zarówno życia prywatnego oraz zawodowego. Uwielbia towarzystwo innych ludzi, jednak trudno mu na dłużej utrzymać przyjaciół. Bardzo szybko nudzi się osobami. Uwielbia dobrą zabawę i szaleństwo, jednak gdy się zakocha, jego życie staje się bardziej spokojne. Wówczas jest doskonałym mężem i ojcem, który ceni sobie wartości rodzinne.

Pochodzenie imienia Joachim

Imię Joachim pochodzi z języka hebrajskiego. Powstało od słowa “Jehojaqim”, czyli Bóg pocieszy, pomoże, pokrzepi. W tłumaczeniu, mężczyzna o imieniu Joachim to osoba, która ma wsparcie Boga i może zdziałać wiele.

Zamiłowania i hobby

Tak jak wspomnieliśmy, Joachim uwielbia dobrą zabawę i szaleństwo. W związku z tym chętnie bierze udział w różnego rodzaju przyjęciach lub wyjazdach. Kocha podróże i poznawanie nowych kultur, a także próbowanie nowych smaków i sportów. Lubi napływ adrenaliny i rywalizację z innymi. Zdecydowanie stawia na życie pełne przygód, choć z czasem i w jego przypadku przychodzi moment na stabilizację.

Praca i kariera zawodowa

Joachim to mężczyzna, który musi czuć się potrzebny i niezastąpiony. Dotyczy to również pracy. Na co dzień cechuje się dużą dynamiką działania i ruchliwością, dlatego najlepiej odnajduje się w kreatywnych zawodach. Jest bardzo błyskotliwy, dzięki czemu potrafi poradzić sobie z różnymi problemami i znaleźć na nie skuteczne rozwiązanie. Atutem Joachima jest również jego wysoka inteligencja. Niestety źle znosi porażki, jednak potrafi się po nich podnieść i iść dalej. We współpracy może być trudną osobą, która szuka akceptacji i chce zawsze mieć zdanie końcowe. Wówczas potrzebuje silnej osobowości w grupie, który hamuje jego zapędy.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Joachima sprawia, że może być bardzo dobrym artystą scenicznym lub aktorem. Sukces powinien osiągnąć również w mediach, gdzie także będzie w blasku fleszy.

Patroni Joachima

  • Św. Joachim – był ojcem Najświętszej Marii. Po 20 latach bezpłodnego małżeństwa z Anną, doczekał się upragnionej córki. Jest patronem stolarzy, sukienników i małżeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *