Kategorie
Imiona na literę J Imiona żeńskie

Justyna

Znaczenie imienia Justyna

Justyna jest kobietą, która na co dzień cechuje się ogromnymi pokładami pozytywnej energii i pomysłowością. To klasycznych przykład indywidualistki, która chciałaby robić wszystko we własnym zakresie. Ma skłonności do rządzenia i dominacji nad innymi osobami, co czasami może być uznawane za niegrzeczne i niestosowne. Zarówno prywatnie i zawodowo, wybiera tylko taką drogę, która jest zgodna z jej osobowością. Justyna to kobieta dynamiczna, która bardzo lubi ruch. Pasjonują ją podróże, nawet w najdalsze zakątki świata, dzięki czemu może zaspokoić swoją ciekawość. W podróżach stawia na poznawanie nowych kultur, które traktuje z dużym szacunkiem. Ma bardzo dużo znajomych i przyjaciół, ponieważ ciągle musi przebywać w towarzystwie. Lubi mieć zdanie na każdy temat, nawet wtedy, gdy się na nim nie zna. Cieszy się powszechnym szacunkiem, choć czasem za bardzo chce być na świeczniku. Jest wymagająca pod względem partnera, dlatego trudno wybrać jej właściwą osobę do zbudowania rodziny. Gdy już to się stanie, jest oddaną partnerką i matką.

Pochodzenie imienia Justyna

Żeńskie imię Justyna pochodzi bezpośrednio od męskiego imienia Justyn. Powstało ono z przekształcenia łacińskiego słowa “iustus” – sprawiedliwy. Imię to oznacza sprawiedliwą kobietę i jest dość popularne w Polsce.

Zamiłowania i hobby

Justyna nie lubi stagnacji, dlatego wszędzie jest jej pełno. To kobieta, która uwielbia podróże. Każdą wolną chwilę stara się spędzać podczas wyjazdów, zarówno w okolice swojego miejsca zamieszkania oraz w najdalsze zakątki świata. Ponadto jest bardzo towarzyska, dlatego chętnie spędza czas w gronie swojej rodziny i przyjaciół podczas imprez. Sama również chętnie je organizuje, gdzie może wykazać się pomysłowością i udowodnić, że jest dobrą gospodynią. To główne zamiłowania kobiet o imieniu Justyna.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Justyna to duże indywidualistki, dlatego bardzo trudno jest im wejść w ramy dobrego pracownika. Gdy jednak się dostosują, są bardzo cenione na rynku pracy. Przemawia za nimi duża energia i pomysłowość, którą mogą wykazywać się na kreatywnych stanowiskach. Posiadają błyskotliwy umysł, dzięki czemu potrafią wyjść obronną ręką z każdej opresji i nie sposób się przy nich nudzić. Na ogół są cenione wśród współpracowników, jednak mają skłonności do dominacji i bycia porywczym. To może być negatywnie odbierane wśród kolegów z pracy. Justyna zdecydowanie lepiej sprawdza się na energicznych i wymagających ruchu stanowiskach i nie lubi pracy za biurkiem.

Predyspozycje zawodowe

Justyna ma predyspozycje do bycia skutecznym przedsiębiorcą oraz do pracy w zawodach związanych z turystyką i podróżami. Będzie również doskonałą dziennikarką lub specjalistką od reklamy i marketingu.

Patroni Justyny

  • Św. Justyna – siostra św. Aureusa, który był biskupem Moguncji. Zmarła śmiercią męczeńską.
  • Św. Justyna – męczennica z Padwy z III wieku, która została ścięta podczas panowania cesarza Dioklecjana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *