Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę K

Karol

Znaczenie imienia Karol

Mężczyzna o imieniu Karol to osoba, która twardo stąpa po ziemie. Z góry zakłada sobie cele prywatne i biznesowo, do których uparcie i konsekwentnie dąży. Najczęściej kończy się to jego sukcesem. Cechuje go duża dynamika działania i przebojowość, dzięki czemu nie ma problemu z podejmowaniem ryzykownych decyzji. Z biegiem czasu, okazują się one słuszne. Zdecydowanie woli działać, niż myśleć o działaniu. Jest silnym mężczyzną i tego samego oczekuje również od innych osób. Rzadko współczuje innym. Można ocenić go jako subiektywnego egocentryka. Z drugiej strony, gdy już w coś się zaangażuje, to jest w stanie wiele poświęcić dla szczytnego celu. Spokojny i stonowany skrywa swoje uczucia, aby nie okazywać żadnych słabości. Nie ceni sobie przyjaźni, dlatego nie ma zbyt wielu zaufanych i bliskich osób. Do szczęścia potrzebuje jednak obecności oponentów, którzy działają na niego bardzo motywująco. Wszędzie widzi dla siebie korzyści i kieruje się swoim dobrem. W miłości bywa chłodny i zaborczy. Tak w skrócie można ocenić osoby, o imieniu Karol.

Pochodzenie imienia Karol

Istnieją dwie teorie, skąd pochodzi męskie imię Karol. Według jednej z nich, wywodzi się z języka starogermańskiego od słów takich jak “carl” i “charal”, które oznaczają męża i mężczyznę. Inna teoria sugeruje, że imię to pochodzi z języka skandynawskiego i oznacza prostego człowieka.

Zamiłowania i hobby

Karol to osoba, która raczej stroni od wystawnych przyjęć i licznych spotkań ze znajomymi. Zdecydowanie lepiej czuje się we własnym towarzystwie. Lubi podróże oraz stale się rozwija, co również pochłania mu sporo wolnego czasu. Bardzo dużo czasu poświęca pracy, ponieważ zależy mu na sukcesach, gratulacjach i własnych korzyściach. Przez to zaniedbuje bliskich oraz ma mało zamiłowań.

Praca i kariera zawodowa

W pracy Karol jest bardzo przebojowy i pewny siebie. To sprawia, że konsekwentnie dąży do obranego celu, nawet, jeżeli po drodze spotka przeciwności losu. Na rynku pracy jest bardzo ceniony i często piastuje kierownicze stanowiska. Lubi rywalizację i poczucie odpowiedzialności oraz nie boi się ryzykownych decyzji biznesowych. Gorzej sprawdza się w roli współpracownika, ponieważ ma skłonności do dominacji i wywyższania się. Dzięki swojemu zdecydowaniu, osiąga znaczne sukcesy i szybko pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Ma również potencjał na bycie cenionym i spełnionym przedsiębiorcą.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Karola sprawia, że to urodzony biznesmen. Niezależnie od tego, jaką branżę wybierze, powinien osiągnąć w niej wymierny sukces. Z drugiej strony sprawdzi się również w zawodach technicznych, w tym jako rzemieślnik, budowniczy, naukowiec lub inżynier.

Patroni Karola

  • Św. Karol Boromeusz – kardynał i jeden z arcybiskupów Mediolanu z XVI wieku. W swoim życiu znany był z filantropii a majątek oddał potrzebującym.
  • Bł. Karol Dobry – król Danii, który został zamordowany w 1127 roku. Wcześniej był uczestnikiem jednej z wypraw krzyżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *