Kategorie
Imiona na literę K Imiona żeńskie

Karina

Znaczenie imienia Karina

Karina to kobieta, która na co dzień cechuje się bardzo dużą odpowiedzialnością. Jest przy tym niezwykle zaradna i sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Aspekt ten widoczny jest zarówno w jej życiu prywatnym i zawodowym. Zawodowo to prawdziwa profesjonalistka, która jest szanowana przez innych i nawet najdrobniejsze zadania wykonuje z należytą starannością. Poza sumiennością, posiada również znakomity refleks i odnajdzie się w każdej sytuacji. Wśród jej darów znajduje się między innymi umiejętność odczytywania ludzkich emocji i intencji, dlatego dobrze sprawdza się w rozwiązywaniu sporów i w negocjacjach. Jest wymagająca wobec siebie i innych, dlatego będzie bardzo trudnym przełożonym. Gdy jednak jej się zaufa, można osiągnąć bardzo wiele. Jest stabilną osobą, która unika zmian, dlatego jest trwała w związkach i wierna w przyjaźni. Ma swój temperament, a dla bliskich jest niezwykle życzliwa i pogodna. Tak w skrócie można opisać Karinę.

Pochodzenie imienia Karina

Żeńskie imię Karina pochodzi od zdrobnienia imienia Katarzyna, która jest powszechnie stosowane. Inne teorie mówią o tym, że imię to powstało od słowa “carina” – miła, które pochodzi z języka włoskiego. Wówczas Karina to osoba, która jest pogodna i miła.

Zamiłowania i hobby

Karina jest bardzo temperamentną i aktywną osobą, dlatego lubi ruch. Wolny czas spędza między innymi na podróżach i odkrywaniu świata. Lubi również spotkania towarzyskie, ale tylko w mniejszym gronie zaufanych osób. Ma bardzo bogate wnętrze, dlatego sporo czasu spędza również w galeriach sztuki, w teatrach lub podczas koncertów muzycznych. W ten sposób najlepiej odpoczywa i doskonale się bawi.

Praca i kariera zawodowa

Na rynku pracy Karina jest bardzo cenioną osobą. Pracodawcy zwracają uwagę na jej sumienność i odpowiedzialność, dlatego bez obaw mogą powierzyć jej bardzo wymagające projekty i zadania. Ponadto ma również pozytywną energię i charyzmę, dzięki czemu potrafi przewodzić zespołom projektowym. Ludzie jej ufają i nie można wobec tego przejść obojętnie. Karina lubi dominować i jest bardzo wymagająca, dlatego z powodzeniem może pełnić funkcję kierownicze lub prowadzić własnym biznes. Nie lubi zmian, dlatego bardzo utożsamia się z firmą, dla której pracuje.

Predyspozycje zawodowe

Karina ma bardzo bogatą i rozbudowaną osobowość, która jest czuła na piękno. W związku z tym ma predyspozycje do bycia uznaną piosenkarką, aktorką, a nawet modelką. Dobrze sprawdzi się również w zawodach związanych z zarządzaniem, a także w roli nauczycielki.

Patroni Kariny

  • Św. Karina – była męczennicą, która została zamordowana wraz z całą rodziną w 361 roku. Było to efektem prześladowań chrześcijan za panowania cesarza Juliana Apostaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *