Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę K

Kazimierz

Znaczenie imienia Kazimierz

Mężczyzna o imieniu Kazimierz to osoba, która jest bardzo skrajna. Albo kocha, albo nienawidzi innych osób. W związku z tym angażuje się tylko w konkretne relacje międzyludzkie i unika tych, które uznaje za mdłe i niepotrzebne. Na co dzień ma bardzo trudny charakter w obyciu, ponieważ uważa, że wszystko wie najlepiej i jest chodzącym ideałem. W związku z tym trudno zawierać mu długie i prawdziwe przyjaźnie oraz nie jest ceniony jako współpracownik. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli osoby rządzącej, która wydaje polecenia i kieruje innymi. Uwielbia rywalizację. Gdy już się w coś angażuje, to jest niezwykle pracowity i zdyscyplinowany, co lubią przełożeni. Ceni sobie przyjaźń, choć ma problem z utrzymaniem bliskich na dłużej. Gdy już komuś zaufa, to jest bardzo oddaną osobą. Jego wybory co do ludzi okazują się skuteczne, w czym pomaga mu jego skuteczna intuicja.

Pochodzenie imienia Kazimierz

Męskie imię Kazimierz pochodzi z języka starosłowiańskiego. Powstało z połączenia takich słów “kazi” – niszczyć oraz “mir” – pokój. Imię to oznacza zatem osobę, która może siać zniszczenie wśród wrogów i niszczyć pokój.

Zamiłowania i hobby

Kazimierz to osoba, która uwielbia rywalizację z innymi osobami. W związku z tym bardzo dużo czasu poświęca na sport i współzawodnictwo. W ten sposób zabija wolny czas oraz dba o swoje zdrowie. Jest osobą aktywną, co przejawia się również w wielu podróżach. Dzięki temu zaspokaja swoją ciekawość wobec świata i poznaje nowe kultury. Ponadto doskonale odnajduje się podczas spotkań towarzyskich z przyjaciółmi, które zdarza mu się również samemu organizować.

Praca i kariera zawodowa

Kazimierz nie należy do wzorowych współpracowników. Nie do końca odnajduje się w zasadach partnerstwa, dlatego nie jest lubiany przez partnerów w pracy. Zawsze chce wiedzieć wszystko najlepiej i uważa się za ideał, co na pewno mu nie pomaga. Z drugiej strony jest doskonałym przywódcą, dlatego często staje na czele zespołów projektowych. Bardzo szybko awansuje w hierarchii zawodowej i szybko otrzymuje stanowiska kierownicze. W pracy jest bardzo konsekwentny, dzięki czemu realizuje z powodzeniem nawet najtrudniejsze projekty. Kazimierz może być również biznesmenem, który będzie odnosił bardzo dużo sukcesów.

Predyspozycje zawodowe

Kazimierz idealnie pasuje do roli menedżera lub kierownika projektu, a nawet na główne pozycje zarządcze w organizacji. Będzie również dobrym aktorem lub reżyserem, gdzie wszystko będzie miał pod kontrolą. Może być również skutecznym pracownikiem technicznym.

Patroni Kazimierza

  • Św. Kazimierz – to syn Kazimierza IV Jagiellończyka, który żył w XV wieku. Udał się z Polski na Litwę, gdzie zmarł w wyniku komplikacji po gruźlicy. Pochowano go w katedrze wileńskiej. To patron Polski i Litwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *