Kategorie
Imiona na literę K Imiona żeńskie

Kinga

Znaczenie imienia Kinga

Kobieta o imieniu Kinga jest niezwykle praktyczna. Dzięki temu jest bardzo cenioną osobą na rynku pracy. Ponadto osiąga wiele sukcesów w życiu prywatnym, gdzie jest przykładną matką i żoną. W pełni angażuje się w życie rodzinne i dba o ognisko domowe. Wśród jej wiodących cech jest również doskonała organizacja, dzięki czemu stara się mieć wszystko pod kontrolą. Kinga jest bardzo ambitna i stale dąży do samodoskonalenia się. Posiada zdolności przywódcze, co pomaga jej w budowaniu kariery zawodowej i pozwala na skuteczne zarządzanie innymi osobami. Niestety czasami jest to odbierane jako arogancja, przez co współpracownicy nie darzą jej dużą sympatią. Potrafi być również bardzo elegancka i kobieca, dzięki czemu kokietuje mężczyzn. W trakcie spotkań ze znajomymi dąży do tego, by wszystko toczyło się wokół niej i uwielbia słuchać komplementów. Ceni wartości rodzinne, jednak również w domu stara się dominować. W związku z tym jej życie jest bardzo burzliwe.

Pochodzenie imienia Kinga

Żeńskie imię Kinga pochodzi z języka węgierskiego. Powstało ze zniekształcenia imienia Kunegunt, które pochodzi z języka niemieckiego. W polskiej odmianie znane jest jeszcze zniekształcenie takie jak Kunegunda, które również funkcjonuje jako osobne imię.

Zamiłowania i hobby

Kinga to osoba, która ma bardzo wiele różnych pasji. Uwielbia spędzać czas ze znajomymi podczas spotkań towarzyskich i wspólnych wypadów. Sama również chętnie organizuje przyjęcia dla przyjaciół, gdzie może udowodnić jak dobrą jest organizatorką. W wolnym czasie bardzo często poświęca się samodoskonaleniu się i rozwojowi. Dzięki temu zdobywa nowe umiejętności, pozwalające na zdynamizowanie drogi zawodowej. W spokojne wieczory lubi posiedzieć z dobrą książką przy lampce wina. Kolejnym hobby Kingi jest uprawianie sportu, ponieważ lubi współzawodnictwo.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Kinga to przede wszystkim bardzo przedsiębiorcze i zaradne osoby, dzięki czemu są niezwykle cenione na rynku pracy. Są bardzo pewne siebie i wytrwałe w dążeniu do celu, co pozwala im na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zadań i projektów. Zdolności przywódcze Kingi sprawiają, że bardzo szybko staje na czele zespołu projektowego i odpowiednio zarządza ludźmi. Po sprawdzeniu się, może liczyć na szybki awans i karierę bogatą w sukcesy. Odnajdzie się również w roli bizneswoman.

Predyspozycje zawodowe

Kinga ma bardzo duże predyspozycje do pracy w zawodach kreatywnych, w tym w marketingu i handlu. Może być również uznaną dziennikarką i prezenterką, która podróżuje po świecie.

Patroni Kingi

  • Bł. Kinga – była żoną Bolesława Wstydliwego i córką króla Węgier. Po śmierci swojego męża wstąpiła do klarysek. Zasłynęła z ufundowania klasztoru w Starym Sączu. Obecnie jest patronką górników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *