Kategorie
Imiona na literę K Imiona żeńskie

Krystyna

Znaczenie imienia Krystyna

Kobieta o imieniu Krystyna to osoba, która posiada wyjątkową osobowość. Na co dzień jest bardzo zorganizowana i zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze detale. Przynosi jej to wiele korzyści w życiu prywatnym i zawodowym. Dobra organizacja czasu i obowiązków sprawia, że z reguły ma wszystko pod kontrolą. W podejmowaniu decyzji jest bardzo stonowana i odporna na presję z zewnątrz. Woli wszystko dokładnie przemyśleć, zamiast popełnić kosztowny błąd. Krystyna jest kobietą twardo stąpającą po ziemi. Nie popada w skrajności i skupia się na tym, co tu i teraz, a nie na tym co w wyobrażeniach. Nie lubi zgiełku miasta i klasycznego wyścigu szczurów. Woli spokojnie i bezpiecznie przejść przez życie. Nie lubi również niespodzianek, na co wpływa chęć panowania nad wszystkim. Ma wąskie grono zaufanych i oddanych przyjaciół, z czego większość z nich stanowią mężczyźni. Z nimi zdecydowanie lepiej dogadują się Krystyny.

Pochodzenie imienia Krystyna

Imię Krystyna to żeńska odmiana imienia Krystian. Podobnie jak w wersji męskiej, wywodzi się ono z języków greckiego i łacińskiego od słów “Cristianus” i “Christianus”. Imię to oznacza osobę należącą do Chrystusa.

Zamiłowania i hobby

Krystyna uwielbia spędzać czas na łonie natury, z dala od miasta. Od kawiarni, woli wypad na spacer w pobliskim parku lub lesie, pikniki lub dłuższe wycieczki. Z ciekawością odkrywa świat, jednak stawia raczej na miejsca rzadziej odwiedzane przez turystów. Jest dobrą organizatorką przyjęć dla rodziny i przyjaciół, jednak wszystko musi mieć dobrze zaplanowane. Zdecydowanie nie lubi niezapowiedzianych wizyt. Kobieta ta ma spokojną naturę, dlatego lubi odpoczynek przy dobrej książce i filmie. Przy tym stroni od popularnych tytułów.

Praca i kariera zawodowa

Krystyna cechuje się analitycznym i błyskotliwym umysłem. W swoim codziennym działaniu stawia na konsekwencję i metodyczność, co jest niezwykle cenione na rynku pracy. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy, to stara się rozłożyć je na czynniki pierwsze i w sposób chłodny podejmować decyzje. Najpierw wszystko sobie układa, a dopiero później zaczyna działać. Gdy jednak obierze cel, za wszelką cenę dąży do jego realizacji. Może osiągać spektakularne sukcesy zawodowe, choć o to nie zabiega. Jej charakter sprawia, że może być dobrym współpracownikiem oraz lubianym szefem. Z powodzeniem może prowadzić również własny biznes.

Predyspozycje zawodowe

Krystyna ma duże predyspozycje do bycia skuteczna bizneswoman. Sprawdzi się również w zawodach takich jak księgowa, czy ekonomistka, gdzie operuje się dużymi liczbami i niezbędna jest metodyka działania. Alternatywną drogą kariery mogą być takie zawody jak dziennikarka, lekarka, czy nauczycielka.

Patroni Krystyny

  • Św. Krystyna – męczennica z Włoch, która po torturach zmarła w II wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *