Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę K

Krystian

Znaczenie imienia Krystian

Mężczyzna o imieniu Krystian cechuje się bardzo dużą inteligencją oraz przedsiębiorczością. Dzięki temu ma predyspozycje do osiągania wielu sukcesów na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej. Zawsze wie, czego chce od życia i konsekwentnie do tego dąży. Nie jest podatny na wpływy innych osób oraz nie przejmuje się ich opiniami. Na co dzień jest bardzo skrupulatny i staranny w tym co robi, dlatego wiele osób uważa go nawet za perfekcjonistą. Mimo, że osiąga sukcesy, to nie walczy o nie zaciekle. Kariera zawodowa nie jest dla niego najwyższym priorytetem. Zdecydowanie ponad nią stawia kontakty międzyludzkie, w których jest uczciwy i szczery. Dzięki temu zjednuje sobie ludzi i cieszy się ich respektem. Jego inteligencja i spostrzegawczość pozwalają mu na podejmowanie właściwych decyzji biznesowych, które często są dość ryzykowne. Na co dzień jest łagodny, jednak uparcie walczy o swoje i potrafi wybuchnąć. W życiu rodzinnym jest znakomitym mężem oraz wzorowym ojcem.

Pochodzenie imienia Krystian

Imię męskie Krystian pochodzi z języków greckiego i łacińskiego. Powstało od takich słów jak “Cristianus” i “Christianus”. W tłumaczeniu, Krystian to osoba, która jest własnością Jezusa Chrystusa.

Zamiłowania i hobby

Krystian jest osobą, która doskonale odnajduje się w roli gospodarza imprez. W związku z tym często organizuje biesiady dla rodziny lub przyjaciół, gdzie na jaw wychodzą jego zdolności organizatorskie i poczucie stylu. Sam równie chętnie bierze udział w imprezach w roli gościa. Ceni sobie dobrą sztukę teatralną, ambitne książki oraz wypady do galerii sztuki. Od zgiełku miasta, zdecydowanie woli ciszę i spokój natury, na której łonie spędza czas z najbliższymi.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Krystian są bardzo cenieni na rynku pracy. Na co dzień są bardzo odpowiedzialne i pracowite, dzięki czemu bez obaw można powierzyć im nawet bardzo ważne i trudne projekty. Krystian zrobi wszystko, by nie zawieść swoich przełożonych. Jego syntetyczna inteligencja i przedsiębiorczość to atuty, które pomogą mu również w rozwoju własnego biznesu. W życiu zawodowym jest bardzo ambitny i dynamiczny, jednak nie dąży za wszelką cenę do poklasku. Dzięki uczciwości, jest również cenionym współpracownikiem.

Predyspozycje zawodowe

Krystian ma bardzo artystyczna dusze, dlatego może być dobrej jakości fotografem, aktorem, czy też reżyserem. Odnajdzie się również w roli architekta lub projektanta mody.

Patroni Krystiana

  • Św. Krystian – to francuski pustelnik, który zmarł w XII wieku. Z czasem stał się bardzo ważnym misjonarzem w historii chrześcijaństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *