Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Laura

Znaczenie imienia Laura

Laura jest kobietą, która ma różne osobowości. Łączy w sobie cechy flegmatyka oraz osoby pełnej wigoru, co może wskazywać na jej wewnętrzne sprzeczności. W życiu prywatnym i zawodowym jest w stanie stawiać czoła nawet największym problemom, które umiejętnie i skutecznie rozwiązuje. To bezsprzeczny atut osób o imieniu Laura. Jest zaradna i przedsiębiorcza, dlatego z powodzeniem buduje swoją pozycję zawodową. Przy tym jest niezwykle dynamiczna, dlatego sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest kreatywność i ruch. Przy swojej dynamice, pozostaje stonowaną i spokojną osobą, która wyważenie podejmuje wszelkie decyzje. W towarzystwie stara się grać pierwsze skrzypce i nie odnajduje się w roli osoby na uboczu. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia i kontaktowa, dzięki czemu z łatwością nawiązuje nowe znajomości. Czasem jednak jest zbyt krytyczna i wymagająca wobec siebie i innych. Laura to kobieta pewna siebie z otwartym sercem. Zawsze znajdzie chwilę dla potrzebujących i dla każdego ma dobrą radę i wsparcie. Prywatnie, jest bardzo dobrą żoną i matką.

Pochodzenie imienia Laura

Imię Laura pochodzi z języka łacińskiego. Wywodzi się bezpośrednio od słowa “laur” – wawrzyn. Może oznaczać osobę, która mieszka w okolicy wawrzynu lub stworzona jest do osiągania wielkich rzeczy.

Zamiłowania i hobby

Laura uwielbia podróże i pasją tą zaraża również swoją rodzinę i przyjaciół. Chętnie uda się dalej nawet w większym gronie. Kocha przygody, dlatego z chęcią próbuje sportów ekstremalnych, egzotycznych potraw i poznaje inne kultury. Jej dusza artystki przejawia się w zainteresowaniach muzyką, filmem i teatrem. Jest częstym gościem miejsc szerzenia kultury. Chętnie odwiedza również galerie. Zimne wieczory lubi spędzać w towarzystwie koca, ciepłej herbaty i wciągającej książki. Ma wtedy chwilę, na złapanie oddechu i odpoczynek.

Praca i kariera zawodowa

W pracy zawodowej, Laura cechuje się dużą dynamiką. Ma w sobie bardzo wiele ambicji i zapału, dzięki czemu jest niezwykle wydajna. Nie zraża się niepowodzeniami, a nawet najtrudniejsze problemy są dla niej do przejścia. Dzięki temu często staje na czele zespołów projektowych lub piastuje kierownicze funkcje w firmach. Jej zaradność i przedsiębiorczość są godne pozazdroszczenia. Mimo cech flegmatyka, ma szansę również na zbudowanie stabilnej i dochodowej firmy.

Predyspozycje zawodowe

Laura ma bardzo duże predyspozycje do pracy w zawodach, które wymagają dużo ruchu. Odnajdzie się w turystyce oraz w aktywnej sprzedaży. Może być również cenioną archeolożką, a nawet piosenkarką lub pisarką. Wiele ścieżek kariery stoi przed nią otworem.

Patroni Laury

  • brak patronów dla imienia Laura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *