Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę L

Lech

Znaczenie imienia Lech

Lech to mężczyzna, który posiada artystyczną duszę. Przejawia się to między innymi w jego zmienności, ponieważ ma milion pomysłów na minutę. Szybko zmienia swoje plany i angażuje się w nowe przedsięwzięcia, jednak często brakuje mu konsekwencji i cierpliwości, by je dokończyć. Jest jednak bardzo ambitny, dlatego stale dąży do samorozwoju. Cechuje się inteligencją i otwartością na innych, dlatego z łatwością nawiązuje nowe kontakty. W relacjach międzyludzkich może zbyt dużo uwagi poświęcać sobie, co może być negatywnie odbierane przez innych. Lubi dostatnie i wygodne życie, często nawet ponad stan i swoje możliwości finansowe. Jest szarmancki i elokwentny, dzięki czemu skrada serca wielu kobiet. Ma skłonności do manipulowania innymi, aby osiągać swoje prywatne cele. Jeżeli się zakocha, to ma szanse na stworzenie szczęśliwej rodziny. Będzie w niej przykładnym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Lech

Imię Lech pochodzi z języka staropolskiego i jest znane w naszym regionie od kilkunastu wieków. Możliwe, że powstało od słowa “lścić”, które oznacza chytre lub podstępne działanie. Pierwotną formą imienia Lech był Leszek, który również funkcjonuje w zbiorze polskich imion. Oba mają to samo znaczenie. Oznaczają osobę, która jest sprytna i umie manipulować innymi.

Zamiłowania i hobby

Lech lubi być w centrum uwagi, dlatego bardzo chętnie bierze udział w różnego rodzaju przyjęciach. Ma słabość do wystawnego życia, dlatego często wszystkie swoje pieniądze wydaje na drogie wycieczki i luksusy. Po czasie stwierdza, że nie były one mu potrzebne, jednak nie wyciąga z tego żadnych wniosków. Gdy założy rodzinę, dużo czasu spędza właśnie z nią. Wspólnie podróżują lub oglądają filmy. To sposób na efektywny wypoczynek Lecha oraz znalezienie spokojnej przystani, której potrzebuje.

Praca i kariera zawodowa

To prawdziwy i niebanalny artysta, który uważa, że został stworzony do wyższych celów. Czasem to mniemanie o sobie może być uznawane przez otoczenie jako przejaw bycia niegrzecznym. Ma wiele pomysłów i inicjatyw, dlatego odnajdzie się w kreatywnej pracy. Dobrze, jeśli te pomysły będą realizowały inne osoby, które do tego natchnie. Jest inteligentny i ambitny, co często cenione jest przez pracodawców. Ma wybuchową naturę, co czasami może przeszkodzić mu w budowaniu kariery zawoddowej.

Predyspozycje zawodowe

Lech to urodzony polityk, który sprawdzi się zarówno na szczeblu lokalnym i centralnym. Alternatywnie może pełnić funkcje kierownicze i menedżerskie w różnego typu biznesach. Sprawdzi się również w roli opiniotwórcy lub publicysty.

Patroni Lecha

  • brak patronów dla imienia Lech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *