Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Lucyna

Znaczenie imienia Lucyna

Lucyna jest osobą, która na co dzień lubi żyć bardzo swobodnie i na własnych zasadach. Posiada bardzo dużo empatii i jest tolerancyjna wobec innych, dlatego ma sporo przyjaciół. Każdy czuje się przy niej bardzo swobodnie. Ma bardzo dużą pewność siebie i działa bardzo zdecydowanie, dlatego często bierze sprawy w swoje ręce i dąży do osiągnięcia niezależności. Jest osobą bardzo oryginalną w zachowaniu, przez co niektórzy mogą uznawać ją nawet za dziwaczkę lub osobę niegrzeczną. W kontaktach towarzyskich jest nieśmiała i bardzo powoli odkrywa swoje sekrety. Woli słuchać o innych, niż mówić o sobie. Uwielbia nieść pomoc, gdzie o sobie daje znać jej bogata empatia. Dlatego angażuje się w akcje charytatywne i rozwój lokalnej społeczności. W życiu szuka misji, którą może od A do Z wykonać. Jest bardzo ambitna, dlatego pracodawcy ją cenią i skutecznie buduje swoją karierę zawodową. Cechuje ją również duża uczuciową, która źle znosi rozczarowania miłosne.

Pochodzenie imienia Lucyna

Żeńskie imię Lucyna pochodzi z języka łacińskiego. Jest to kobieca odmiana męskiego imienia Lucjan lub Lucjusz. W tłumaczeniu, oznacza to kobietę oddaną lub należącą do Lucjana.

Zamiłowania i hobby

W wolnych chwilach Lucyna angażuje się w pomoc potrzebujących. W związku z tym sama organizuje akcje charytatywne lub angażuje się w akcje innych osób. Jest również dużym wsparciem dla wszystkich lokalnych inicjatyw, w których widzi sens. Ponadto jest to prawdziwy typ domownika. Lucyna doskonale czuje się w czterech ścianach w gronie swoich najbliższych. Tam odpoczywa przy dobrej książce, filmie lub grając w gry planszowe z innymi domownikami.

Praca i kariera zawodowa

Lucyna jest cenioną osobą na rynku pracy. Jej działanie nacechowane jest zdecydowaniem i pewnością siebie, dzięki czemu nie ma problemu z pokonywaniem nawet dużych trudności i wyzwań. W pracy przestrzega etyki i sprawiedliwie traktuje innych, dlatego cieszy się powszechnym uznaniem. Jest bardzo pracowita i stale się dokształca, dzięki czemu jej kariera stabilnie się rozwija i może liczyć na awans na prestiżowe i dobrze płatne stanowiska. Często jednak dobro innych przekłada nad swoje, przez co sporo na tym traci.

Predyspozycje zawodowe

Lucyna ma predyspozycje do pracy w zawodach, gdzie może pomagać innym osobom. W związku z tym będzie dobrym lekarzem lub pielęgniarką. Może być również doskonałym pedagogiem lub pracownikiem naukowym, który spisze się również w innowacyjnych badaniach.

Patroni Lucyny

  • Św. Lucyna – to chrześcijanka, która opiekowała się innymi wiernymi. Żyła w I wieku za czasów panowania cesarza Nerona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *