Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę L

Lucjan

Znaczenie imienia Lucjan

Lucjan to mężczyzna, który na co dzień jest bardzo skuteczny w swoim działaniu. Odnosi spore sukcesy w pracy zawodowej i z powodzeniem jest w stanie zrealizować nawet bardzo trudne projekty. W życiu prywatnym również uparcie dąży do celu. Swoją skuteczność osiąga mimo powolności. Lucjan to typ flegmatyka, który dużo czasu poświęca na przetwarzaniu danych oraz długo podejmuje decyzje, nawet te błahe. Dzięki temu lepiej sprawdza się jako osoba, która współpracuje w zespole, a nie jest jego liderem. Do tego, brakuje mu trochę charyzmy. Mimo to jest bardzo oddaną osobą w pracy i stara się swoje obowiązki wykonywać z należytą starannością. Do innych osób podchodzi z dystansem i bardzo spokojnie buduje swoje zaufanie. Mimo to jest bardzo towarzyski i posiada spore grono znajomych, z którymi spędza wolny czas. Jest bardzo sprawiedliwy, co spotyka się z aprobatą otoczenia. Pragnie przejść życie na własnych zasadach. Uparcie dąży do zbudowanie szczęśliwej i trwałej rodziny.

Pochodzenie imienia Lucjan

Męskie imię Lucjan pochodzi z języka łacińskiego. Powstało od słowa “lux”, które oznacza światło. Lucjan to osoba, która urodziła się o wschodzie lub zachodzie słońca.

Zamiłowania i hobby

Lucjan to osoba, która bardzo ceni sobie spokój i ciszę. W związku z tym w wolnych chwilach uwielbia wyjazdy z bliskimi na wieś, gdzie może odciąć się od zgiełku miasta i szybkiego tempa życia. Lubi podróże, jednak jest w nich bardzo nieoczywisty. Stawia na kierunki, które są tajemnicze i nie są oblegane przez liczne grono turystów. Lucjan uwielbia opiekować się swoimi bliskimi, dlatego często spędza z nimi czas, kosztem swoich przyjaciół i znajomych. W życiu towarzyskim lepiej odnajduje się w wąskim gronie i woli domówki od imprez w klubach.

Praca i kariera zawodowa

W pracy Lucjan bywa bardzo powolny, przez co trudno go ocenić. Z drugiej strony jest bardzo wytrzymały i skuteczny w działaniu. Doskonale sprawdzi się w zawodach, gdzie nie jest wymagana duża dynamika działania. Często brakuje mu czasu na realizację zadań, gdyż za dużo czasu spędza na myśleniu o nich. Ma dobrą intuicję, jednak zbyt rzadko jej ufa. Gdyby posłuchał wewnętrznego głosu, mógłby dużo więcej osiągnąć. Nie zraża się niepowodzeniami i uparcie prze naprzód, co może być jego dużym atutem.

Predyspozycje zawodowe

Lucjan ma predyspozycje do pracy z dużą liczbą danych. Będzie doskonałym księgowym lub analitykiem. Jego zdolności manualne doskonale sprawdzają się w zawodach artystycznych, dlatego będzie renomowanym rzemieślnikiem, artystą lub budowniczym.

Patroni Lucjana

  • Św. Lucjan – kapłan z Antiochii, który został ścięty w 312 roku za panowania cesarza Maksymiliana. Był odpowiedzialny za oczyszczenie Pisma Świętego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *