Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę L

Ludwik

Znaczenie imienia Ludwik

Ludwik to mężczyzna, który ma bardzo złożony charakter. Bez dwóch zdań można sklasyfikować go jako nietuzinkowego ekscentryka. Uwielbia przebywać w towarzystwie innych osób, dlatego spotkania towarzyskie traktuje jako swoje główne hobby. Na każdym z nich stara się pokazać z innej strony, przez co można odnieść wrażenie, że ma kilka osobowości. Lubi żyć na pokaz i wystawnie, choć nie zawsze go na to stać. Jego bogata wyobraźnia idealnie współgra z analitycznym i błyskotliwym umysłem. Do tego dochodzi intuicja, dzięki czemu jego decyzje najczęściej są trafne. Pozwala mu to na odnoszenie dużych sukcesów biznesowych oraz otworzenie własnej działalności, która zapewni mu życie na poziomie, którego oczekuje. Musi jednak w tym być wytrwały, ponieważ ma tendencję do przedwczesnego porzucania swoich projektów. Ma dobrą intuicję wobec innych osób, dlatego otacza się zaufanymi przyjaciółmi i wydajnymi pracownikami. Jest doskonałym kochankiem i dobrym partnerem.

Pochodzenie imienia Ludwik

Męskie imię Ludwik wywodzi się z języka starogermańskiego. Pierwotnie w języku tym widniało imię Chlodowik, jednak z czasem uległo zniekształceniu do znanego obecnie Ludwika. Imię powstało w efekcie połączenia dwóch słów, takich jak “chlod” – sławny oraz “wik” – bitwa. Imię to oznacza zatem osobę, która jest doskonałym wojownikiem i zyska sławę w walce.

Zamiłowania i hobby

Tak jak już wspomnieliśmy, głównym hobby Ludwika jest odbywanie spotkań towarzyskich. W ich trakcie czuje się doskonale, dlatego chętnie aranżuje nowe. Jest dobrym organizatorem, jednak równie chętnie bierze udział w przyjęciach przygotowywanych przez swoich przyjaciół i znajomych. Lubi wystawne i eleganckie lokale oraz odkrywanie nowej kuchni. Często żyje ponad stan. Można spotkać go również na egzotycznych i drogich wycieczkach, które mają podkreślić status jego posiadania. Przy tym wszystkim, nie jest jednak pozerem.

Praca i kariera zawodowa

Ludwik jest osobą bardzo cenioną na rynku pracy. Jego doskonała intuicja i analityczny umysł to połączenie, które gwarantuje sukces. Dobrze sprawdza się w przypadku odpowiedzialnych i kierowniczych stanowisk, a także z wymagającymi zadaniami i problemami. Ma bardzo dużo energii i potrafi otoczyć się gronem osób, które pomogą mu sięgać szczytów. Ma predyspozycje do bycia dobrym biznesmenem, a jego firma szybko może zyskać na znaczeniu w branży.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Ludwika sprawia, że powinien pójść w kierunku własnej firmy, niezależnie od branży, którą wybierze. Tak naprawdę jest mu pisany sukces w każdej dziedzinie.

Patroni Ludwika

  • Św. Ludwik Bertrand – hiszpański Dominikanin, który szerzył chrześcijaństwo wśród Indian w Kolumbii. Zasłynął z obrony Indian przed białymi.
  • Św. Ludwik IX – bardzo szybko, bo już w wieku 12 lat został królem Francji. To on prowadził w XIII wieku 7 i 8 wyprawę krzyżową. Zmarł w trakcie drugiej wyprawy w Tunisie.
  • Św. Ludwik Maria Grignion – francuski jezuita z Bretanii, który trudnił się działalnością misyjną. Niósł również pomoc dzieciom, chorym i ubogim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *