Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Luiza

Znaczenie imienia Luiza

Luiza to kobieta, która na co dzień cechuje się bardzo dużą pracowitością. Jest sumienna w wykonywaniu swoich obowiązków oraz aktywna, dzięki czemu cieszy się dużą renomą na rynku pracy. Cechy te przekładają się również na jej relacje towarzyskie, w których cieszy się uznaniem i ma grono zaufanych przyjaciół. Jest skłonna do wielu poświęceń i wyrzeczeń. Jej problemem jest niska samoocena, przez co ma predyspozycje do popadania w kompleksy, choć nie jest to uzasadnione. Bardzo źle znosi porażki, zarówno biznesowe oraz uczuciowe. Trudno jej się po nich pozbierać. Luiza jest bardzo inteligentną kobietą o doskonałej pamięci, więc jest prawdziwym wsparciem dla bliskich i współpracowników. Lubi otrzymywać praktyczne prezenty, z których od razu może skorzystać. Niestety bardzo często ucieka w samotność i zamyka się w sobie. Przez to trudno jej poznać partnera i budować stabilny związek.

Pochodzenie imienia Luiza

Żeńskie imię Luiza prawdopodobnie powstało od francuskiego Louise. Jest to żeńska odmiana imienia Ludwika. Według innej teorii, Luiza to połączenie funkcjonujących już wcześniej imion damskich Ludwika i Eliza.

Zamiłowania i hobby

Ze względu na swój charakter, Luiza wybiera spokojne zamiłowania. Lubi spędzać czas w samotności, gdzie może pomyśleć o swoim życiu i uciec w marzenia. Bardzo dużo czyta i poszerza swoje horyzonty. Nie unika również spotkań towarzyskich, jednak ogranicza je tylko do najbardziej zaufanych osób, w których otoczeniu czuje się najlepiej. Jeżeli ma dłuższa chwilę wolnego to stawia na ucieczkę na wieś lub na łono natury. Tam zdecydowanie lepiej odpoczywa niż w miejskim zgiełku.

Praca i kariera zawodowa

Luiza jest bardzo ceniona na rynku pracy ze względu na swoją sumienność i pracowitość. Ma silną wolę, dzięki której potrafi postawić na swoim. Niestety słabo znosi porażki, które mogą działać na nią demotywująco. To jedne z zagrożeń, które powinien dostrzegać pracodawca zanim zdecyduje o przekazaniu Luizie ważnego stanowiska lub kluczowego projektu. Ma spory potencjał, jednak brakuje jej wiary w siebie, co może ją hamować. Gdy tylko się tego wyzbędzie, może osiągać rzeczy wielkie w pracy dla kogoś lub we własnym biznesie, najlepiej w branży artystycznej i kreatywnej.

Predyspozycje zawodowe

Luiza ma bardzo duże predyspozycje do pracy w zawodach związanych ze sztuką. Będzie uznaną aktorką lub znaną piosenkarką. Dobrze odnajduje się również jako muzyk, plastyk, a nawet naukowiec. Jeżeli postawi na karierę pisarza, to jej książki mogą stać się ponadczasowymi hitami.

Patroni Luizy

  • brak patronów dla imienia Luiza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *