Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę Ł

Łukasz

Znaczenie imienia Łukasz

Mężczyzna o imieniu Łukasz cechuje się bardzo dużą systematyczności i metodyką działania, co pozytywnie przekłada się na jego życie zawodowe i prywatne. Na co dzień jest to flegmatyk o spokojnym uosobieniu, jednak zdarza mu się wybuchać. Jest ceniony na rynku pracy, ponieważ skrupulatnie dąży do wyznaczonego celu, choć czasem mógłby to robić zdecydowanie szybciej. Jego zmysł analityczny sprawia, że wiele rzeczy rozkłada na czynniki pierwsze i analizuje za i przeciw. Otoczenie docenia jego sumienność i obowiązkowość. Raczej stroni od tłumów i imprez i zdecydowanie woli spędzać czas w węższym gronie przyjaciół. To wśród nich czuje się najlepiej, choć zdarza mu się brać udział również w większych przyjęciach. Lubi pomagać innym, dlatego relaksuje się, angażując w akcje charytatywne. Zdecydowanie jest altruistą i nigdy nie oczekuje niczego w zamian, ani nie rewanżuje się w sytuacjach, gdy ktoś go skrzywdzi. Cechuje się dyplomacją i bardzo szybko stara się zażegnać wszelkie spory. W związku jest bardzo odpowiedzialny i zmysłowy, dlatego jest dobrym kandydatem na partnera.

Pochodzenie imienia Łukasz

Męskie imię Łukasz ma rodowód grecko-łaciński. Prawdopodobnie pochodzi bezpośrednio od słowa “Lucanus”, które oznacza mężczyznę pochodzącego z krainy Lukanii leżącej na południu Włoch. Według innych przekazów imię pochodzi ze zniekształcenia Lucjusza.

Zamiłowania i hobby

Przede wszystkim Łukasz spędza czas na spokojnych aktywnościach. Dobrze czuje się sam ze sobą lub w wąskim towarzystwie najbliższej rodziny, lub przyjaciół. Relaksuje się przy dobrej książce lub filmie. Raczej stroni od wystawnych i dużych przyjęć, czy też popularnych dyskotek. Ten rodzaj atrakcji zdecydowanie nie jest dla niego. Bardzo dużo radości daje mu pomaganie innym, dlatego często angażuje się w akcje pomocowe i charytatywne lub nawet sam jest ich inicjatorem. Niestety czasem zdarza mu się wplatać w nieoczekiwane przygody, które nie zawsze kończą się dobrze. Wszystko dlatego, że może wykazywać się sporą naiwnością.

Praca i kariera zawodowa

W pracy cechuje się systematycznością i upartym, choć powolnym, dążeniem do celu. Jest sumiennym i dokładnym pracownikiem, dzięki czemu cenią go pracodawcy. Zdecydowanie wybiera takie zawody, w których czuje się potrzebny. Ze względu na jego flegmatyczny charakter nie odnajduje się na stanowiskach, gdzie wymagane jest dynamiczne działanie. Mimo swojej powolności, w większości przypadków z powodzeniem realizuje cele biznesowe. Zdecydowanie ma szansę na osiągnięcie sukcesu zawodowego, choć to rodzina zawsze będzie u niego na pierwszym miejscu.

Predyspozycje zawodowe

Łukasz może być cenionym sportowcem, inżynierem, informatykiem, a nawet lekarzem.

Patroni Łukasz

Św. Łukasz Ewangelista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *