Kategorie
Imiona na literę Ł Imiona żeńskie

Łucja

Znaczenie imienia Łucja

Łucja to kobieta, która cechuje się niespożytą energią, życiową aktywnością i odwagą. Życiowe problemy i trudy traktuje jak wyzwania i dzielnie stawia im czoła. Dzięki temu potrafi radzić sobie nawet z sytuacjami, które wydają się być nie do pozazdroszczenia. Charakterologicznie to ekstrawertyczka chętnie dzieląca się swoimi przeżyciami i uczuciami. Z drugiej strony niektóre jej zachowania są udawane, ponieważ Łucja może nie akceptować siebie i nie najlepiej czuć się we własnej skórze. Wówczas zrobi wiele, by otoczenie ją zauważyło i doceniło. W życiu bywa szalona, co może przejawiać się jej szalonymi strojami. Lubi ironię, przez co nie zawsze jest dobrze rozumiana przez innych. Łucji nie da się ot tak zmienić, ponieważ jest odporna na wpływy innych osób. Przez życie idzie wytyczonymi przez siebie ścieżkami. W życiu uczuciowym jest bardzo stabilna i wierna, dzięki czemu jest doskonałą kandydatką na żonę i matkę. Zdarza jej się żałować swojego przywiązania, jednak trwa w nim ze względu na swoje zasady.

Pochodzenie imienia Łucja

Żeńskie imię Łucja pochodzi z języka łacińskiego. Oznacza ono kobietę, która urodziła się o wschodzie słońca.

Zamiłowania i hobby

Łucja to kobieta, która ma bardzo złożone i szerokie spektrum zainteresowań. Potrafi być zarówno szalona, jak i poważna. Z jednej strony doskonale odnajduje się podczas spotkań towarzyskich, gdzie szybko staje się duszą towarzystwa. Z drugiej strony lubi zaszyć się w domowym zaciszu z najbliższymi i oddać się lekturze dobrej książki lub obejrzeć film. Często udaje i potrafi się dostosować do sytuacji, dlatego chętnie angażuje się w inicjatywy i pomysły innych osób na spędzanie wolnego czasu. Nie straszne jej podróże, czy sport.

Praca i kariera zawodowa

Łucja jest dynamiczna i z powodzeniem radzi sobie z problemami. Przekłada się to na jej karierę zawodową, gdzie często staje na czele zespołów projektowych lub uznawana jest ze specjalistkę od wychodzenia z beznadziejnych sytuacji. Posiada wysoko rozwinięte umiejętności dyplomatyczne, dzięki którym poradzi sobie z wieloma konfliktami. Jej dobra pamięć również ceniona jest przez pracodawców. Z drugiej strony nie lubi pogłębiać swojej wiedzy i zdecydowanie nie jest osobą, która za wszelką cenę będzie dążyła do awansu.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o imieniu Łucja cenione są za swój zmysł i umiejętności matematyczne. Doskonale odnajdują się w towarzystwie cyfr, Excela i pieniędzy, dlatego mogą być wysokiej jakości księgowymi, doradcami podatkowymi lub pracownikami bankowymi. Lubią czuć się potrzebne i doceniane, dzięki czemu z powodzeniem mogą być również nauczycielami, czy nawet sekretarkami i asystentkami. Wrodzone zdolności Łucji do udawania i grania sprawiają, że dobrze odnajdzie się również w roli aktorki.

Patroni Łucji

Święta Łucja z Syrakuz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *