Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Magdalena

Znaczenie imienia Magdalena

Kobiety o imieniu Magdalena mają bardzo złożone charaktery. Bardzo dobrze radzą sobie z rozwiązywaniem problemów, dzięki swoim zdolnościom dyplomatycznym. Z drugiej strony często ulegają wzbudzeniu, co może zaburzać ich prawidłową ocenę sytuacji i powodować kolejne problemy. Magdalena jest energiczna i impulsywna, przez co często powie zdecydowanie zbyt wiele i tego nie przemyśli. Bardzo szybko zraża do siebie innych ludzi i może mieć problemy z budowaniem trwałych relacji. Z drugiej strony, jeżeli już komuś zaufa, to jest doskonałym wsparciem i oddaną przyjaciółką. Cieszy się szacunkiem i stara się pomagać innym osobom. Może mieć problemy ze złapaniem odpowiedniego balansu i wówczas wspieranie innych osób stawia ponad swoje szczęście. W związku jest jednocześnie zmysłowa i bardzo zaborcza, co może odstraszać wielu mężczyzn. Zdecydowanie oczekuje namiętnej i gorącej miłości i jest bardzo wymagająca, co utrudnia jej ustatkowanie się.

Pochodzenie imienia Magdalena

Żeńskie imię Magdalena pochodzi z języka hebrajskiego. Nazywano nim osoby, które pochodziły z miasta Magdala w Palestynie. Na terytorium Polski imię pojawiło się w XIII wieku i bardzo szybko zyskało na popularności.

Zamiłowania i hobby

Magdalena to bardzo energiczna kobieta, co przekłada się na jej zamiłowania. Uwielbia odkrywać świat, dlatego każdą wolną chwilę spędza na podróżach. Krótsze urlopy spędza w kraju, a każdy dłuższy stara się poświęcić na wycieczki w najdalsze zakątki świata. Jest również osobą, która uwielbia życie towarzyskie i spotkania ze znajomymi, dlatego nie stroni od imprez i wypadów na miasto. Uwielbia flirtować i uwodzić, co również widać podczas jej spotkań towarzyskich, gdy jest bardzo otwarta na poznawanie innych osób.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta o imieniu Magdalena to osoba, która gdyby tylko mogła, to by nie pracowała. Tak naprawdę pracę traktuje jako środek do realizacji celów, w tym m.in. odłożenie środków na podróże. Nie lubi regularnej i systematycznej pracy, ram czasowych, czy też obowiązków, dlatego nie należy do najbardziej cenionych na rynku pracy. Zdecydowanie lepiej sprawdza się jako indywidualny specjalista, przedsiębiorca lub osoba na stanowisku kreatywnym. Z drugiej strony ma dużą ciekawość świata i analityczny umysł, które odpowiednio poprowadzone mogą pomóc jej w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w pracy w terenie, niż za biurkiem.

Predyspozycje zawodowe

Doskonale odnajdzie się we wszelkich zawodach, gdzie ma dużą dowolność pracy i nieregulowany jej czas.

Patroni Magdaleny

Św. Maria Magdalena – obecna w Nowym testamencie, gdy Jezus uwalnia ją od złych duchów. Następnie obecna podczas ukrzyżowania. Według przekazu biblijnego, to jej pierwszej ukazał się Jezus po zmartwychwstaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *