Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Maja

Znaczenie imienia Maja

Maja to osoba wielu ideałów. W swoim życiu dąży do zmieniania świata na lepsze i bardzo często rozpoczyna od swojego najbliższego otoczenia. Stosunkowo łatwo pozyskać ją do jakiejś idei, ponieważ jest podatna na wpływ innych osób. Kobiety o tym imieniu cechują się wysoką inteligencją oraz łatwością nauki, dzięki czemu bez trudu odnajdują się w różnych sytuacjach. Szybko zdobędą wiedzę, która pozwoli im odnieść sukces. Zdarza im się jednak uciekać w świat fantazji, przez co niebezpiecznie tracą kontakt z rzeczywistością. Choć Maja jest podatna na wpływ innych, to jednak stara się mieć niezależną naturę. Lubi nie zgadzać się z innymi i z nimi polemizować. Posiada wyjątkową intuicję, dzięki czemu trafnie ocenia zamiary innych i starannie dobiera sobie przyjaciół. Bywa skryta i ze swoimi problemami raczej nie dzieli się z innymi. To klasyczny typ samotnika, dla którego często ucieczką jest sztuka. Zdarza się, że otoczenie jej po prostu nie rozumie.

Pochodzenie imienia Maja

Żeńskie imię Maja nie ma jednoznacznie wyjaśnionego pochodzenia i istnieje na ten temat wiele hipotez. Z jednej strony może wywodzić się z języka hebrajskiego od słowa “mariam”,  które tłumaczy się jako napawanie radością. Z drugiej strony wskazuje się na pochodzenie imienia od egipskiego słowa “meri-jam”, czyli ukochana przez Boga. Jeszcze inni badacze wskazują na potencjalne pochodzenie imienia od greckiej nimfy Mai lub od rzymskiej bogini przyrody.

Zamiłowania i hobby

To osoba, która uwielbia spędzać czas w samotności. W domowym zaciszu oddaje się sztuce, w tym m.in. malowaniu obrazów lub pisaniu wierszy. To daje jej ukojenie i niezbędny spokój. Jej talent romantyczny przejawia się w jej zamiłowaniach. Lubi spędzać czas w teatrze, operze, czy też w galerii sztuki. Zdecydowanie w tych miejscach na mieście można spotkać ją najczęściej. Od wystawnych przyjęć woli czas spędzony w rodzinnym gronie, gdzie starannie dba o ciepło domowego ogniska i swoich bliskich.

Praca i kariera zawodowa

Wysoka inteligencja i umiejętność nauki to cechy Mai, które cenione są na rynku pracy. W pracy stara się należycie wykonywać swoje obowiązki i cechuje się wielką precyzją. Czasem za bardzo dąży do doskonałości, przez co jest mniej efektywna. Niestety może mieć problemy w sytuacjach, gdy na swojej drodze spotka jakieś przeciwności losu i inne problemy. Z drugiej strony posiada dobrą intuicję, dzięki której podejmuje trafne decyzje biznesowe. Zagrożeniem dla niej mogą być skłonności do tracenia kontaktu z rzeczywistością, jednak jeżeli nad tym zapanuje, to osiągnie zawodowy sukces. Wśród współpracowników jest ceniona i lubiana.

Predyspozycje zawodowe

Maja może być cenioną artystką, konserwatorem sztuki, czy też plastykiem. Sprawdzi się także jako informatyk i pedagog.

Patroni Mai

Brak patronów dla osób o imieniu Maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *