Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Malwina

Znaczenie imienia Malwina

Malwina to kobieta, która jest pełna pozytywnej energii i chęci do życia. Dzięki temu z powodzeniem zaraża tym również inne osoby. Zdecydowanie czerpie dużą satysfakcję z możliwości działania i pomagania innym, jednak nie robi tego po to, by zgarniać uznanie i zaszczyty. Ponad karierę zawodową stawia samozadowolenie z życia. Jest bardzo wymagająca wobec siebie i innych oraz trudno wytrzymać jej dłużej w jednym miejscu. W życiu prywatnym stawia na liczne przygody i egzotyczne podróże, dzięki którym się rozwija. Zdecydowanie woli takie aktywności i zdobywanie doświadczenia, niż siedzenie nad książkami i żmudną naukę. Ponadto Malwiny cechują się wysoką inteligencją i spontanicznością. Starają się wykorzystywać każdą chwilę i czerpać z życia pełnymi garściami, ponieważ jest tylko jedno. Jest lubiana, dzięki czemu posiada szerokie grono zaufanych przyjaciół. W życiu miłosnym może mieć problemu z ustatkowaniem się, ponieważ jest bardzo wybredna.

Pochodzenie imienia Malwina

Żeńskie imię Malwina pochodzi z języka germańskiego. Jest pewną odmianę imienia Malwin, które znane jest w Niemczech. Powstało z połączenia słów “maha”, czyli sprawiedliwość oraz “wini”, czyli przyjaciel. W tym znaczeniu imię to oznacza przyjaciółkę, która żyje zgodnie z literą prawa.

Zamiłowania i hobby

Malwina uwielbia różnego rodzaju aktywności. Zdecydowanie nie lubi nudy i bezczynności. Do jej największych pasji należą podróże, dzięki którym może się realizować i odkrywać nieznane. Przez świat idzie, czerpiąc pełnymi garściami. Woli stawiać na naukę poprzez praktykę i zdobywanie doświadczenia, a nie studia książkowe. To sprawia, że zdecydowanie rzadziej zaszywa się w domowym zaciszu z książką lub dobrym filmem. Uwielbia przygody i spędzać czas z przyjaciółmi.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Malwina mają problem ze związaniem się na dłużej z jednym miejscem pracy. Wszystko dlatego, że kochają aktywność i zmiany. Nie są stworzone do monotonnej pracy za biurkiem i wykonywania tych samych obowiązków każdego kolejnego dnia. W pracy jest lubiana, ponieważ zawsze daje z siebie wszystko i zaraża dobrą energią innych. Jest surowa wobec Ciebie i patrzy na dobro innych, przez co sama nie dąży za wszelką cenę do laurów i budowania swojej kariery zawodowej. Lepiej odnajduje się w zawodach artystycznych oraz takich, w których ma dużą swobodę działania.

Predyspozycje zawodowe

Malwina dobrze sprawdzi się w roli pedagoga lub opiekunki, a także w zawodach artystycznych.

Patroni Malwiny

Brak patronów dla osób o imieniu Malwina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *