Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Marceli

Znaczenie imienia Marceli

Mężczyźni o imieniu Marceli cechują się dużą energią i zdecydowaniem w działaniu. To typ ekstrawertyków, którzy nie lubią bezczynności i lenistwa. Kolejną cechą charakterystyczną osób o tym imieniu jest ich upór w dążeniu do celu, nawet wbrew przeciwnościom losu, które spotykają na swojej drodze. Marceli uwielbia rywalizację i wyzwania, dzięki czemu zawodowo można powierzyć mu bardzo wymagające projektu. Z każdej porażki stara się wyciągnąć lekcję na przyszłość i zdecydowanie się nimi nie załamuje. Posiada zmysł strategiczny, dzięki czemu dobrze planuje swoje życie i sprawdza się na kierowniczych i wymagających stanowiskach. Zawsze dąży do bycia najlepszym, co niekiedy może być negatywnie odbierane przez otoczenie. Musi nauczyć się spuszczać z tonu, bo nie zawsze walka o pierwsze miejsce i wyróżnienie jest tego warta. Charakterologicznie posiada charyzmę, mocny charakter i jest niezwykle słowny. Umie korzystać z życia i jest otwarty na innych ludzi, dzięki czemu cieszy się powszechną sympatią.

Pochodzenie imienia Marceli

Męskie imię Marceli pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od rzymskiego rodu Marcellus. W powszechnym znaczeniu imię to nawiązuje do małego wojownika.

Zamiłowania i hobby

Marceli to osoba bardzo aktywne, co przekłada się również na jego pasję i sposób spędzania wolnego czasu. Bardzo lubi rywalizację, dlatego uprawia różnego rodzaju sporty. Odnajduje się zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych, gdzie szybko staje się kapitanem drużyny. Ponadto lubi podróże i odkrywanie nieznanych miejsc, gdzie często zbacza z utartych przez turystów ścieżek. Dobrze odnajduje się w gronie przyjaciół i znajomych, z którymi spotyka się na mieście lub na domówkach. Pod tym kątem potrafi korzystać z życia.

Praca i kariera zawodowa

Zawodowo to urodzony lider, który szybko dąży do zdobycia zaszczytów i eksponowanych stanowisk. Jest zdecydowany w działaniu, a dzięki charyzmie potrafi porwać za sobą innych. Jego problemem może być chęć prowadzenia kilku projektów równolegle, co docelowo może odbijać się na ich jakości. Jeżeli poświęci się jednemu z nich, to jego sukces jest gwarantowany. Dobrze odnajduje się w pracy pod presją czasu oraz w realizacji wymagających projektów. Odniesie sukces zarówno w pracy dla kogoś, jak i w roli przedsiębiorcy lub samodzielnego specjalisty.

Predyspozycje zawodowe

Marceli ma naturalne predyspozycje do bycia politykiem lub wysokiej jakości dyplomatą. Odnajdzie się również jako psycholog, a także przedsiębiorca odnoszący sukcesy. W pracy etatowej doskonale odnajduje się na stanowiskach związanych z reklamą, handlem i marketingiem.

Patroni Marcelego

Św. Marceli – pochodzący z Kartaginy sędzia, który przyjaźnił się ze św. Augustynem.

Św. Marceli –  papież, który był męczennikiem i na początku IV wieku zginął na wygnaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *