Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Marcelina

Znaczenie imienia Marcelina

Kobiety o imieniu Marcelina znane są ze swojej energiczności i zdecydowania. Dzięki temu odnoszą spektakularne sukcesy biznesowe i z podniesionym czołem idą przez życie. Marcelina posiada charyzmę, dzięki której bardzo szybko staje się liderką grupy i ciągnie za sobą kolejne osoby. Ponadto na co dzień cechuje się wyjątkowym taktem i wdziękiem. Gdy zajdzie taka potrzeba, to potrafi pokazać pazur i aktywnie powalczyć o swoje. W codziennym życiu jest niezwykle ambitna i uparcie prze do przodu nawet mimo przeciwności losu. Przynosi jej to wiele korzyści zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Potrafi trafnie ocenić inne osoby, dlatego przyjaciół selekcjonuje bardzo ostrożnie. Zdarza się, że bywa zbyt surowa wobec siebie i innych. Niechętnie dzieli się swoim życiem z innymi osobami, dlatego wiele osób może postrzegać Marcelinę jako osobę skrytą, tajemniczą, a nawet gburowatą. W miłości bywa oschła, przez co trudno zbudować jej stabilny związek. Zdecydowanie ponad zmysłowość stawia stabilizację finansową, przy czym często to ona o nią dba.

Pochodzenie imienia Marcelina

Żeńskie imię Marcelina pochodzi z języka łacińskiego. To odmiana męskiego imienia Marcelin. Imię powstało bezpośrednio od rzymskiego rodu Marcellus i oznacza małego wojownika.

Zamiłowania i hobby

W wolnym czasie Marcelina spotyka się w wąskim gronie starannie dobranych przyjaciół. Nawet tych najbliższych stara się trzymać na dystans i rzadko kogo dopuszcza blisko siebie. Ponadto lubi dobrą książkę i spędzanie czasu w domowym zaciszu. Mimo swojej energiczności, raczej stroni od aktywności sportowej, czy też spotkań w większym gronie. Bywa stonowana i lubi otaczać się błyskotkami. W związku z tym nie pogardzi nowinkami technicznymi, czy też ładnym ubraniem. Pieniądze wydaje jednak stosunkowo ostrożnie, ponieważ nade wszystko ceni sobie stabilizację finansową.

Praca i kariera zawodowa

Marcelina to prawdziwa kobieta sukcesu, która bardzo szybko pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Ma wysoko rozwinięte zdolności przywódcze i charyzmę, dzięki czemu doskonale odnajduje się jako liderka zespołu lub przełożony. Może odnieść sukces zarówno w pracy zawodowej, jak i jako przedsiębiorca. Do celu brnie bardzo konsekwentnie i nie zraża się przeciwnościami losu, dlatego jest bardzo ceniona przez przełożonych. Czasami jest zbyt surowa wobec współpracowników, jednak mimo to cieszy się ich szacunkiem.

Predyspozycje zawodowe

Marcelina może być bardzo dobrym psychologiem lub mediatorem biznesowym. Wysoko rozwinięte zdolności negocjacyjne uprawniają ją do zajmowania wysokiego stanowiska. Jej energiczność sprawdzi się również w zawodach, gdzie wymagane jest duże zaangażowanie i ruchliwość.

Patroni Marceliny

Św. Marcelina z Trewiru – żyła w IV wieku i była siostrą Satyra i św. Ambrożego. Znana ze swojej pobożności i miłosierdzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *