Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Marek

Znaczenie imienia Marek

Mężczyźni o imieniu Marek znani są ze swojego wesołego usposobienia. Ponadto wśród cech szczególnych warto wymienić również pracowitość i lojalność. Są one niezwykle cenione w życiu prywatnym i zawodowym oraz przysparzają Markowi wielu zwolenników. Na co dzień to mężczyzna, który ma niespożyte siły i energie. Dzięki łatwości adaptacyjnej odnajdzie się w każdej sytuacji i wyjdzie obronną ręką z wielu opresji. W życiu zdecydowanie stawia na wolność i niezależność. Nie lubi przesadnej kontroli i nie najlepiej odnajduje się w pracy, gdzie ograniczają go sztywne ramy. W związku również nie może czuć przesadnej zaborczości, ponieważ nie wróży to nic dobrego. To osoba, której głowa jest pełna pomysłów, a rewolucyjne zmiany realizowałby od razu. Na co dzień wyróżnia go także pewność siebie oraz bycie otwartym na innych ludzi. Dzięki temu ma szerokie grono zaufanych przyjaciół. Posiada umiejętność wnikliwej i trafnej oceny innych, dlatego starannie dobiera sobie bliskich. W miłości bywa stonowany, jednak gdy się zakocha, to odda drugiej osobie wszystko.

Pochodzenie imienia Marek

Męskie imię Marek pochodzi z języka łacińskiego i powstało bezpośrednio ze zniekształcenia imienia Mars należącego do boga wojny. Imię to oznacza wielkiego wojownika lub mężczyznę należącego do Marsa.

Zamiłowania i hobby

Marek to mężczyzna, który szybko staje się prawdziwą duszą towarzystwa. Uwielbia spotkania ze znajomymi, podczas których się zgrywa. Zdecydowanie nie jest z nim nudno, w czym pomaga jego dobre poczucie humoru. Ponadto lubi przygody i ciekawe podróże, dlatego wolne chwile stara się spędzać bardzo aktywnie. Z drugiej strony jego dom cały czas jest otwarty, dlatego znajomi mogą wpaść w każdej chwili. Lubi wdawać się w inteligentne polemiki z innymi oraz się rozwijać. W chwilach wytchnienia szuka spokoju w gronie najbliższej rodziny.

Praca i kariera zawodowa

To osoba, która doskonale sprawdza się w roli przywódcy. Nie boi się podejmować ryzykownych decyzji, po których całą odpowiedzialność bierze na siebie. Marek jest stworzony do wymyślania i wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań, które wydają się być prawdziwą rewolucją. Jego pewność siebie, upór i energia sprawiają, że bardzo szybko porwie za sobą innych i stanie się liderem zespołu projektowego. Dobrze sprawdzi się również jako przedsiębiorca. Nie lubi jednak przegrywać, dlatego zdarza się, że błędy wspomina bardzo długo i źle na niego oddziałują.

Predyspozycje zawodowe

Marek dobrze sprawdzi się jako pracownik służb mundurowych. Twórczy charakter pozwala mu również na zaistnienie w świecie sztuki i aktorstwa.

Patroni Marka

Św. Marek Marcowi – włoski zakonnik z przełomu XV i XVI wieku. Znany był z dużej pobożności.

Św. Marek – autor Ewangelii, który jest znany z Nowego Testamentu. Zginął za panowania cesarza Trajana jako męczennik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *