Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Maria

Znaczenie imienia Maria

Kobiety o imieniu Maria należą do osób o cholerycznym usposobieniu. To sprawia, że wiele osób może mieć trudność z dłuższym przebywaniem w ich otoczeniu. Z drugiej strony Maria jest kobietą bardzo zdecydowaną oraz przede wszystkim pracowitą, co cenione jest na rynku pracy. Te cechy przynoszą jej wiele dobrego także w życiu prywatnym. Posiada bardzo bogate życie uczuciowe, jednak jest introwertyczka i niechętnie dzieli się ze swoimi przemyślenia z innymi. Potrafi być bardzo zaborcza i pochmurna. Dużo satysfakcji czerpie z pomagania innym osobom, dlatego chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Dobrze znosi porażki, ponieważ działają na nią jak motywator, a z każdej stara się wyciągnąć cenną lekcję. Zdecydowanie potrafi być bardzo uparta i mimo przeciwności często stawia na swoim. Trudno przekonać ją do tego, aby zmieniła zdanie. Niestety ma zapędy despotyczne, co może utrudniać jej założenie stabilnego związku. Jej potencjalny partner musi mieć w sobie duże pokłady energii. Gdy już się zakocha, potrafi być bardzo zmysłowa i oddana.

Pochodzenie imienia Maria

Żeńskie imię Maria pochodzi z języka hebrajskiego i powstało od połączenia słów “mariam”, czyli napawać radością oraz “meri-jam”, czyli ukochana przez Boga. To drugie słowo ma rodowód egipski. Pierwotnie imię to brzmiała Miriam, jednak z biegiem lat uległo przekształceniu.

Zamiłowania i hobby

Maria jest kobietą, która bardzo chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje pomocowe i charytatywne. Pomaganie innym daje jej bardzo wiele radości i pozwala się spełniać. Zawsze służy dobrą radą przyjaciołom, z którymi chętnie się spotyka. Organizuje przyjęcia we własnym zakresie lub jest zapraszana przez inne osoby, wśród których cieszy się ogólnym respektem. Zdecydowanie woli spokój i skromne życie od tego przepełnionego imprezami i przepychem. Drogie zabawki nie dają jej radości, dlatego niezbyt często chodzi na zakupy. Woli spędzać czas w domowym zaciszu, dbając o swoich bliskich.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak już wspomniano, Maria jest bardzo pracowitą i sumienną osobą, co przekłada się na jej sukces zawodowy. Jest obowiązkowa i na pewno nie boi się wyzwań, dlatego stopniowo buduje swoją pozycję w hierarchii zawodowej. Kobiety o tym imieniu są cenione na rynku pracy, ponieważ nie lubią bylejakości. Z powodzeniem radzą sobie z ewentualnymi przeciwnościami losu, dlatego można powierzyć im nawet wymagające projekty. Angażuje się w liczne projekty, ponieważ lubi czuć się potrzebna. Czasem jej choleryczna natura daje o sobie znać, co sprawia, że może nie być bardzo ceniona przez współpracowników lub lubiana przez przełożonych. Mimo wszystko doceniają ją, bo jest efektywna w działaniu.

Predyspozycje zawodowe

Maria dobrze odnajdzie się w pracy, gdzie może pomagać innym. Ma szanse być dobrym pedagogiem, pielęgniarką lub lekarzem.

Patroni Marii

Maria Magdalena – jedna ze świętych.

Maria – matka Jezusa Chrystusa i patronka Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *