Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Martyna

Znaczenie imienia Martyna

Kobiety o imieniu Martyna znane są ze swojej silnej wolni i upartości. Pozwala im to na osiąganie wielu celów życiowych i zawodowych. Zdecydowanie stać je na wiele, a wszystko zależy od ich zaangażowania i motywacji. Martyna to typ indywidualistki, która wykazuje się dużą ambicją. Nigdy nie ma dość, dlatego stale mierzy wyżej i wyżej. Do wszystkich obowiązków przykłada się z należytą starannością i dotyczy to zarówno jej życia prywatnego, jak i zawodowego. Nie toleruje odpuszczania sobie, wymówek, czy przysłowiowej fuszerki. Ponadto jest kobietą, która posiada wrodzoną charyzmę i zdolności przywódcze i manipulacyjne, jednak nie powinna tego przesadnie wykorzystywać. Otacza się licznym gronem zaufanych przyjaciół. Stara się być obiektywna, jednak nie zawsze jej to wychodzi. Wśród jej wad warto wymienić humorzastość, ponieważ w ciągu chwili potrafi z pogodnej osoby zmienić się na nastawioną negatywnie i wybuchową. Zdecydowanie nie przywiązuje przesadnej wagi do zadania innych osób, ponieważ uważa, że wie wszystko najlepiej. Idealnym partnerem dla Martyny będzie mężczyzna o silnym charakterze.

Pochodzenie imienia Martyna

Żeńskie imię Martyna pochodzi z języka łacińskiego i jest odmianą męskiego imienia Marcin. W łacinie znane było jako Martius. Imię to nadawano osobom, które miały być związane z bogiem wojny Marsem.

Zamiłowania i hobby

Martyna jest bardzo towarzyska, dlatego wolny czas często spędza w towarzystwie swoich przyjaciół. Doskonale odnajduje się wśród nich zarówno podczas wypadu na miasto, jak i domówki, czy małej podróży. Ponadto ma bardzo artystyczną duszę, dlatego chętnie odwiedzi galerię sztuki, muzeum, czy też teatr. W domowym zaciszu stawia na spokój, dobrą książkę lub film. Stara się dużo czasu poświęcać swoim bliskim i nie zaniedbywać ciepła domowego ogniska.

Praca i kariera zawodowa

Determinacja i silna wola Martyny sprawiają, że bardzo często osiąga swój biznesowy cel. Dzięki temu nie ma problemu z budowaniem swojej pozycji w hierarchii zawodowej i z łatwością dochodzi do kierowniczych stanowisk. Jej zdolności przywódcze i charyzma doskonale się tam sprawdzają. Odnajdzie się jednakowo w pracy etatowej oraz w prowadzeniu własnego biznesu. Ma szansę na zostanie prawdziwą businesswoman.

Predyspozycje zawodowe

Martyna posiada wszechstronne umiejętności, dlatego trudno wskazać w jej przypadku na konkretne zawody. Może być skutecznym przedsiębiorcą oraz uznaną artystką. W wyborze zawodu stawia na swobodę działania i niezależność

Patroni Martyny

Św. Martyna – była córką konsula z Rzymu, która zasłynęła swoim miłosierdziem. zginęła w III wieku w trakcie prześladowań chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *