Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Marta

Znaczenie imienia Marta

Marta jest kobietą, która pewnie kroczy przez życie. Należy do osób trzeźwo myślących i twardo stąpających po ziemi. To typ realistki, która uwielbia kontakt z innymi osobami i angażuje się w wiele projektów społecznych. Posiada silną osobowość i nie jest podatna na wpływ innych osób, co bez wątpienia jest jej atutem. Dzięki odporności psychicznej i fizycznej, jest w stanie poradzić sobie z wieloma przeciwnościami losu. Przekłada się to zarówno na jej życie prywatne, jak i sukcesy odnoszone w sferze zawodowej. Ma wrodzone zdolności organizatorskie i potrafi ze szczegółami zaplanować każde przedsięwzięcie. W codziennym życiu cechuje się równowagą i spokojem i niezwykle rzadko zdarza jej się ponieść emocjom lub wybuchać. Charakterystyczne dla Marty jest to, że raczej nie czerpie pełnymi garściami z młodości i bardzo szybko dojrzewa. Stawia na niezależność, choć czasem jest zbyt zaborcza, co może utrudniać jej zbudowanie rodziny. Swoje sukcesy i pomysły skrywa dla siebie, ponieważ boi się, że ktoś będzie chciał je podkraść. W działaniu jest konsekwentna, dzięki czemu z powodzeniem realizuje wiele ze swoich postanowień. Jest wierną partnerką życia, jednak jej zaborczość nie każdemu pasuje.

Pochodzenie imienia Marta

Żeńskie imię Marta pochodzi z języka aramejskiego. Bezpośrednio jest związane ze słowem o tym samym brzmieniu, które oznacza władczynię lub panią.

Zamiłowania i hobby

Marta uwielbia kontakty z innymi osobami, dlatego z chęcią angażuje się w projekty społeczne. Jest inicjatorką zmian na rzecz lokalnej społeczności oraz spotkań towarzyskich. Sama je organizuje lub bierze udział w przyjęciach u znajomych. Ponadto bardzo lubi podróże, dlatego często bywa z dala od domu. Oczywiście podróżuje wspólnie z rodziną, do której się bardzo przywiązuje. Ceni sobie spokojne życie, a także nie pogardzi dobrą książką, filmem, czy też sztuką. Od czasu do czasu można spotkać ją na wystawach sztuki, w galeriach, czy też w teatrze. Jej życie na pewno nie jest nudne.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Marta są bardzo cenione na rynku pracy. Dzięki swojej sile psychicznej, pracowitości i determinacji, są w stanie osiągnąć bardzo wiele. Marta posiada zdolności przywódcze i charyzmę, dzięki czemu szybko staje na czele grupy. Stopniowo buduje swoją pozycję w hierarchii zawodowej, aż dojdzie do kierowniczych stanowisk. W większości przypadku z powodzenie osiąga swoje cele życiowe i dotyczy to także sfery zawodowej. Jej atutem jest to, że nie boi się żadnej pracy, dzięki czemu odnajdzie się w wielu życiowych sytuacjach.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na zmysł organizacyjny, Marta doskonale sprawdza się na stanowiskach kierowniczych, a także w zarządzaniu i administracji.

Patroni Marty

Św. Marta – pochodząca z Francji siostra Łazarza, która znana jest z Ewangelii. Uznawana za patronkę, hotelarzy, gospodyń domowych i kucharek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *