Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Marzena

Znaczenie imienia Marzena

Marzena to kobieta o złożonej osobowości. Na co dzień stara się trzymać z dala od głównych wydarzeń i zgiełku. Zdecydowanie stawia na spokój i przejście przez życie na własnych zasadach. Dużo czasu poświęca samodoskonaleniu się i nauce, co jest przejawem jej ogromnej ambicji. Posiada liczne talenty, które z powodzeniem wykorzystuje jednakowo w życiu prywatnym i zawodowym. Z łatwością odnajduje się w wielu życiowych sytuacjach i jest konsekwentna w działaniu. Pilnuje swojej prywatności i z troską dba o bliskie osoby. Stara się, by niczego im nie zabrakło. Zdecydowanie ceni sobie intymność, dlatego starannie dobiera sobie przyjaciół. Najczęściej utrzymuje kontakty z nielicznym gronem osób. Mimo tego pozostaje bardzo pozytywnie nastawiona do życia i zdarza się, że jest prawdziwą gadułą i duszą towarzystwa. Zna wiele ciekawych opowieści i ma wysublimowane i dobre poczucie humoru. Wobec innych jest nieufna, ponieważ często zdarza się, że jej wrodzona dobroć jest wykorzystywana przez otoczenie. Ma bardzo bogatą wyobraźnię i przywiązuje uwagę do symboli i znaków. W życiu rodzinnym jest materiałem na dobrą żonę i matkę.

Pochodzenie imienia Marzena

Żeńskie imię Marzena pochodzi z języka hebrajskiego. Nawiązuje do osoby pięknej, ukochanej i wspaniałej, która jest uwielbiana przez Boga. W innym znaczeniu imię to nawiązuje do osoby, która miłuje Boga.

Zamiłowania i hobby

Marzena uwielbia podróże. Z chęcią odkrywa nowe miejsca, szczególnie te o bogatym znaczeniu symbolicznym i historycznym. Jej pasją jest poznawanie nowych kultur i próba ich zrozumienia, a doświadczenie zdobyte podczas podróży umiejętnie wykorzystuje w swoim codziennym życiu. Kolekcjonuje pamiątki z każdego miejsca, które odwiedza. W wolnym czasie dużo czyta, co jeszcze bardziej poszerza jej horyzonty. Stawia również na edukację i samorozwój, ponieważ trudno jej zaspokoić swoją ambicję i dążenie do bycia lepszą. Oczywiście lubi także spędzać czas w gronie rodzinnym.

Praca i kariera zawodowa

To kobieta, której sukces jest pisany. Posiada silną wolę i potrzebę samodoskonalenia się. Jej liczne talenty sprawdzają się na różnych stanowiskach. Czasem gubi ją słomiany zapał, gdy zaangażuje się w wiele projektów, a później zgubi swoją motywację i je porzuci. To zagrożenie, którego powinna unikać. Choć ma predyspozycje do osiągnięcia wysokiej pozycji w hierarchii zawodowej, to często wybiera spokój i zwyczajną pracę, w której się nie przemęcza. Nie przeszkadza jej nawet to, że przez lata dzień w dzień wykonuje te same obowiązki.

Predyspozycje zawodowe

Marzena ma bardzo twórczy charakter, dlatego może być cenioną artystką, np. malarką lub pisarką. Doskonale sprawdzi się również w roli tłumaczki, czy też psychologa, ponieważ potrafi słuchać i stawia na zrozumienie innych osób.

Patroni Marzeny

Brak patronów dla osób o imieniu Marzena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *