Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Mateusz

Znaczenie imienia Mateusz

Mateusz to przede wszystkim bardzo odpowiedzialny mężczyzna, który jest nieocenionym towarzyszem życia. Kieruje się w nim prostymi zasadami, takimi jak dobroć i prawdomówność. Stara się oceniać innych bardzo obiektywnie i traktować sprawiedliwie, dlatego jest dobrym przyjacielem i znakomitym przełożonym. Dużo satysfakcji daje mu pomaganie innym osobom, dzięki czemu chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Jest bardzo słowny, dlatego stara się spełnić każdą daną obietnicę. W działaniu jest konsekwentny, co jest cenione przez otoczenie. Czasem dobro innych stawia ponad swoje, co nie zawsze jest dobre. Jego upór może go zgubić, dlatego warto, aby to umiejętnie kontrolował. Bywa wybuchowy i czasem powie za dużo, jednak zawsze jest przy tym szczery. Zdecydowanie stawia na proste komunikaty, a nie na owijanie w bawełnę. Ma tendencję do bycia wścibskim i przesadnej ingerencji w życie innych osób, co jest negatywnie postrzegane. Wyznaje proste zasady moralne i jest im wierny. W miłości stawia na wierność i oddanie, dlatego jest dobrym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Mateusz

Męskie imię Mateusz pochodzi z języka hebrajskiego. Bezpośrednio powstało ze zniekształcenia słowa “Mattania”, które oznacza dar Boży. W Polsce po raz pierwszy pojawiło się w XII wieku i przyjęło się na stałe.

Zamiłowania i hobby

Mateusz to stonowany mężczyzna. W związku z tym trudno w jego życiu szukać przygód. Lubi podróże w miejsca o szczególnym znaczeniu, jednak raczej stawia na polskie wyjazdy, a nie długie podróże zagraniczne. Ze względu na swój stanowczy i moralizatorski charakter, posiada niewielkie grono przyjaciół, z którymi utrzymuje stałe kontaktu. Od czasu do czasu spotyka się z nimi na mieście lub podczas domówki. Lubi sztukę i dobrą książkę, obcowanie z nimi traktuje jako doskonałą formę relaksu. W wolnym czasie stara się poświęcać bliskim.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Mateusz mogą osiągnąć uznanie zawodowe. Odpowiednio prowadzona kariera zawodowa może im przynieść kierownicze stanowiska, jednak muszą odpowiednio zarządzać swoją wybuchowością oraz umieć odpuścić wtedy, gdy sytuacja jest przegrana. Zdarza się, że zbyt bardzo angażują się w błahe rzeczy, przez co cierpią te, które mają większe znaczenie. Konsekwencja i upór to zalety Mateusza, dzięki którym może osiągnąć nawet trudne w realizacji cele zawodowe. Jego charakter może być pewną przeszkodą w zarządzaniu ludźmi oraz może wywoływać konflikty wśród jego współpracowników.

Predyspozycje zawodowe

Mateusz dobrze odnajdzie się w zawodzie prawnika, gdzie będzie mógł nieść pomoc innym osobom. Ma szanse również na zostanie dobrym aktorem.

Patroni Mateusza

Św. Mateusz – jeden z apostołów i Ewangelista. Jest patronem komorników, celników i poborców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *