Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Melania

Znaczenie imienia Melania

Melania jest kobietą, która przez życie idzie niczym torpeda. Jest bardzo dynamiczna i zawsze chce postawić na swoim. Przykłada dużą wagę do tego, by każde przedsięwzięcie doprowadzić do końca. Źle czuje się w sytuacji, gdy pozostawi za sobą niedomówienia i niedokończone tematy. Posiada wrodzoną przedsiębiorczość, dzięki czemu staje się kobietą sukcesu w biznesie oraz odpowiednio zarządza domem. Posiada wystarczająco dużo energii, by angażować się w liczne projekty i wszystkie wykonywać na wysokim poziomie. Jej zmysł do interesów sprawia, że podejmuje trafne decyzje. W konsekwencji szybko pnie się po szczeblach hierarchii zawodowej. Jedną z jej wad jest wybuchowy charakter, przez który trudno jej budować relacje z innymi. Zdarza się, że zbyt dużo powie i zwierza się ze swojego życia przypadkowym osobom, co może być wykorzystywane przeciwko niej. Na ogół jest bardzo otwarta i chętnie poznaje nowe osoby. Dobrze odnajduje się w towarzystwie przyjaciół. Bywa jednak zbyt zaborcza, również w stosunku do ukochanego.

Pochodzenie imienia Melania

Żeńskie imię Melania pochodzi z języka greckiego. Powstało z przekształcenia słowa “melaina”, które oznacza: ciemny, śniady lub czarny.

Zamiłowania i hobby

Melania to kobieta, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami. Nie ogranicza się do przestrzeni domowej i bardzo chętnie podróżuje i odkrywa świat. Nie stroni również od licznych przyjęć i wystawnych kolacji. Odkrywa nowe smaki i stawia na niecodzienne rozrywki. Lubi spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i znajomych, dlatego sama także chętnie organizuje domówki. Posiada milion pomysłów na minutę, dlatego jej zamiłowania są bardzo różnorodne. Wszystko zależy od dnia i humoru.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o tym imieniu są niezwykle cenione na rynku pracy. Z powodzeniem można stawiać je za wzór dla innych pracowników. Są przede wszystkim przedsiębiorcze, dzięki czemu doskonale radzą sobie w zawodach związanych z biznesem, handlem i marketingiem. Bardzo często podejmuje trafne decyzje, a jej charyzma i zdolności przywódcze pozwalają na umiejętne kierowanie ludźmi. Może założyć własną firmę, która również osiągnie sukces. Często angażuje się w pomoc innym, dlatego jest cenionym współpracownikiem. Zdecydowanie w pracy lubi czuć się potrzebna i zaraża innych pozytywną energią.

Predyspozycje zawodowe

Ciężko podjąć jej decyzję o wyborze konkretnego zawodu. Dobrze odnajduje się nawet w łączeniu dwóch prac jednocześnie.

Patroni Melanii

Św. Melania – pochodziła z rodu Waleriuszy i żyła na przełomie IV i V wieku. Znana ze swojego miłosierdzia i uwolnienia nawet 8 tysięcy niewolników. Fundatorka klasztoru na Górze Oliwnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *