Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Małgorzata

Znaczenie imienia Małgorzata

Małgorzata to kobieta o bardzo złożonej osobowości. Na ogół jest choleryczka, której zdarzają się bardzo impulsywne zachowania. Dotyczy to jednakowo sfery prywatnej i zawodowej, co może być pewną trudnością w budowaniu trwałych relacji międzyludzkich. Jej charakter jest bardzo zmienny, dlatego potrzebne jest odpowiednie wyczucie do tego, by odnaleźć się w jej towarzystwie. Jest bardzo wrażliwa, przez co często naraża się na zranienie przez inne osoby, które nie mają złych intencji. W życiu zawodowym i prywatnym bardzo chętnie angażuje się w wiele inicjatyw, jednak przez swój charakter niewiele z nich doprowadza do końca. Gdy pojawią się jakieś przeciwności i przeszkody, to szybko się zniechęca do dalszego działania. Jest bardzo aktywne, co przejawia się m.in. w jej licznych podróżach i życiowych przygodach. Ma liczne grono zaufanych przyjaciół, wśród których czuje się jak ryba w wodzie. Nie ma szczęścia do miłości, jednak jest bardzo rodzinną osobą.

Pochodzenie imienia Małgorzata

Żeńskie imię Małgorzata pochodzi z języka greckiego i wywodzi się bezpośrednio od słowa “margarites”, które oznacza perły. Wskazuje to na wyjątkowość osób, które noszę to imię.

Zamiłowania i hobby

Kobiety o imieniu Małgorzata są niezwykle aktywne. Uwielbiają podróże i z chęcią odkrywają nieznane lądy. Interesuje je zarówno najbliższa okolica i mało turystyczne szlaki, jak i najdalsze zakątki świata. Uwielbia przygody i niecodzienne atrakcje, dlatego chętnie bierze udział w grach miejskich oraz w rywalizacji sportowej. Doskonale czuje się również w gronie rodziny, z którą często spędza czas. Organizuje rodzinne przyjęcia lub chętnie odwiedza bliskich. Zdecydowanie Małgorzata to osoba, z którą nie sposób się nudzić.

Praca i kariera zawodowa

Ze względu na swój chwiejny charakter i zmienność, raczej trudno jej związać się z jedną pracą na dłużej. Zdecydowanie lubi zmienność obowiązków. Jeżeli jej praca jest różnorodna, to zostanie w niej dłużej i będzie odnosiła lepsze rezultaty. Zdecydowanie nie nadaje się do monotonnej pracy za biurkiem, gdy każdy dzień wygląda tak samo lub bardzo podobnie. Bardzo źle znosi porażki i rezygnuje z realizacji celu w połowie drogi, co może być przeszkodą w osiągnięciu spektakularnego sukcesu zawodowego. Jeżeli jednak trafi na dobrą pracę, to stać ją na wiele.

Predyspozycje zawodowe

Małgorzata dobrze odnajdzie się w zawodach twórczych, m.in. jako pisarka lub aktorka. Może być również cenioną menadżerką, a nawet modelką. Wiele kobiet o tym imieniu ma również predyspozycje do bycia lekarkami.

Patroni Małgorzaty

Św. Małgorzata – szkocka królowa z XI wieku, która znana była z fundacji klasztorów. Jest patronką Szkocji.

Św. Małgorzata – męczennica chrześcijańska z IV wieku, która zginęła wskutek tortur. Jest patronką położnych i kobiet ciężarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *