Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Mikołaj

Znaczenie imienia Mikołaj

Mikołaj jest mężczyzną o bardzo bogatej naturze. Na pewno nie sklasyfikujemy go jako przeciętnego człowieka, który wiedzie spokojne życie. Przede wszystkim cechuje się on dużą ambicją, dzięki czemu nigdy nie osiada na laurach. Stale dąży do samorozwoju oraz pielęgnacji relacji z bliskimi, co przynosi mu wiele korzyści w życiu prywatnym i zawodowym. Posiada ogromne możliwości i wiele talentów, dzięki czemu często stawiany jest jako wzór dla innych. Przez życie idzie bardzo pewnie z jasno wytyczonym celem. W drodze do jego realizacji jest w stanie pokonać wiele przeszkód, a z każdej kolejnej wyciąga wnioski. Jego odwaga i umiejętność podejmowania ryzykownych decyzji to aspekty, które są niezwykle cenione na rynku pracy. Potrafi działać pod presją czasu i dobrze sprawdza się w sytuacjach kryzysowych. Posiada dużą inteligencję oraz doświadczenie życiowe, jednak przesadnie się z tym nie obnosi. Może mieć pewne problemy z komunikacją z innymi osobami, przez co oceniany jest jako chłodny mruk. To jednak powierzchowna warstwa, ponieważ jest bardzo przyjazny. Mimo wszystko woli trzymać się na uboczu.

Pochodzenie imienia Mikołaj

Męskie imię Mikołaj pochodzi z języka greckiego. Pochodzi z połączenia słów “nike”, czyli zwycięstwo oraz “laos”, czyli lud. Pierwowzór grecki to imię Nikolaos. Imię to oznacza osobę, która odnosi zwycięstwo i przynosi chwałę swojej społeczności.

Zamiłowania i hobby

Mikołaj jest poważną i stonowaną osobą, która stroni od popularnych rozrywek. Jeżeli wybiera film, to zawsze ambitny. Unika również książek z pierwszych miejsc na listach sprzedażowych. Woli wykonać dokładną analizę i sięgnąć po bardziej ambitne pozycji. Często stawia na sposób wolnego czasu, który go rozwija. Uczęszcza na seminaria i kursy, a także dużo podróżuje. Z chęcią odkrywa nowe kultury i poznaje nowe smaki. Unika popularnych atrakcji i stawia na poznawanie kultury w sposób charakterystyczny dla lokalesów. Od czasu do czasu chętnie spotka się ze swoimi przyjaciółmi.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Mikołaj to ludzie sukcesu. Dzięki swojej wytrwałości i ambicji są w stanie osiągać wysokie pozycje na szczeblach hierarchii zawodowej. Swoją karierę budują metodycznie, a wysoka skuteczność działania sprawia, że są niezwykle cenieni na rynku pracy. Zdecydowanie wybiera zawody, w których może realizować szczytne cele. To dodatkowo napędza go do działania. Jest bardzo inteligentny, jednak ma problemy komunikacyjne, przez co może być nielubiany przez współpracowników. Musi mocno nad sobą pracować, aby być skutecznym szefem.

Predyspozycje zawodowe

Jeżeli w danym zawodzie Mikołaj ma możliwość samorealizacji i osiągania ważnych celów i idei, to będzie to dla niego dobry wybór. Ma predyspozycje do bycia uznanym przedsiębiorcą lub lekarzem. Może sprawdzić się również w zawodach prawniczych.

Patroni Mikołaja

Św. Mikołaj z Flue – pustelnik z XV wieku.

Św. Mikołaj – biskup Miry, który zasłynął z obdarowywania ludzi prezentami. To jego kult związany jest z Bożym Narodzeniem.

Św. Mikołaj z Tolentino – cudotwórca i kaznodzieja żyjący na przełomie XIII i XIV wieku.

Św. Mikołaj I Wielki – jeden z papieży o dużej wrażliwości na cierpienie innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *