Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Milena

Znaczenie imienia Milena

Milena jest kobietą, która w życiu bywa bardzo zmienna. W związku z tym trudno nad nią zapanować i nigdy nie wiadomo, czego się po niej spodziewać. Oczywiście ma to swoje dobre i złe strony. Na pozór wydaje się stosunkowo nieśmiała, jednak to tylko pozory. Tak naprawdę ma silną psychikę, dużo życiowej energii i pewności siebie. Stanowczo stawia na swoim, co może powodować małe konflikty wśród przyjaciół, jednak da się ją lubić. Z podniesionym czołem idzie przez życie i radzi sobie z problemami, które się przed nią pojawiają. Lubi fantazjować, przez co często ucieka w świat marzeń i traci kontakt z rzeczywistością. Im szybciej do niej wróci, tym lepiej. Bywa zamknięta w sobie i nie emanuje uczuciami na zewnątrz. Woli wszystko przejść we własnym zakresie. Wobec innych osób jest bardzo życzliwa i miła, co również należy zaliczyć do jej sporych zalet. Zdecydowanie jest oddaną i dobrą przyjaciółką, która każdego wysłucha i w miarę możliwości będzie służyła dobrą radą. W związku jest dobrą partnerką oraz bardzo czułą i opiekuńczą matką.

Pochodzenie imienia Milena

Żeńskie imię Milena pochodzi z języka starosłowiańskiego. Wywodzi się z połączenia i zniekształcenia męskich imion Miłobor i Miłosław. Imię to oznacza kobietę, która jest bardzo miła i uczynna.

Zamiłowania i hobby

Milena jest kobietą niezwykle wrażliwą na piękno. Potrafi docenić prawdziwy kunszt i często ucieka właśnie w sztukę. Nie pogardzi dobrą książką, czy też spektaklem teatralnym. Aktywnie udziela się w projektach społecznych i bierze udział w premierach wystaw sztuki. Często spotkacie ją w galerii sztuki lub w muzeum. Uwielbia również przyrodę, dlatego w wolnych chwilach stawia na podróże. Od zgiełku miasta woli odpoczynek nad jeziorem lub spacer po lesie. Oczywiście najlepiej czuje się w towarzystwie swoich bliskich. Dużo relaksu daje jej także słuchanie muzyki. Jest na bieżąco z nowościami.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Milena mogą osiągnąć sukces zawodowy, o ile dobrze poprowadzą swoją karierę. Milena jest ambitna i stawia na samorozwój, dlatego chętnie bierze udział w seminariach i szkolenia. W ten sposób zdobywa umiejętności, które następnie przydają jej się w pracy. Wytrwale dąży do realizacji celów biznesowych i nie zraża się problemami. Stara się spokojnie pokonywać każdy z nich. Wbrew pozorom ma silną psychikę, dzięki czemu odnajdzie się także w pracy pod presją czasu i w sytuacjach kryzysowych. Ma duże możliwości, które odpowiednio wykorzystane przyniosą jej sukces.

Predyspozycje zawodowe

Milena doskonale sprawdza się w zawodach, gdzie może troszczyć się o innych. Będzie cenionym wychowawcą lub pedagogiem. Posiada również odpowiednie zdolności do wykonywania prac biurowych i administracyjnych.

Patroni Mileny

Brak patronów dla osób o imieniu Milena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *