Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Monika

Znaczenie imienia Monika

Kobieta o imieniu Monika znana jest ze swojego zdecydowania i dynamiki działania. Przez życie idzie z podniesioną głową i uparcie dąży do realizacji założonych przez siebie celów. Ma własne zdanie i zawsze chce udowodnić, że to ona ma rację. Nie zawsze jest to słuszne, dlatego niektóre osoby takie zachowanie mogą uznać za niegrzeczne. Ma naturę choleryczki, jednak stara się nad tym zapanować. Nie jest podatna na wpływ innych osób. W życiu ceni sobie porządek i spokój, dlatego stara się wszystko zaplanować i mieć pod kontrolą. Posiada grono zaufanych przyjaciół, ponieważ w bliższym poznaniu jest bardzo sympatyczna i życzliwa. Swoim uśmiechem i dobrą energią zaraża osoby w otoczeniu. Bardzo szybko osiąga samodzielność i stara się być niezależna. Jej silny charakter sprawia, że może być trudna w obyciu, dlatego potrzeba do niej sporej dozy cierpliwości. W miłości bywa bardzo oddana, jednak chce być traktowana na równi z partnerem. Czasem przejawia się to przesadną agresją, co może odstraszać potencjalnych adoratorów. Zdecydowanie nie należy do słodki osóbek o delikatnej strukturze.

Pochodzenie imienia Monika

Żeńskie imię Monika pochodzi z języka greckiego. Powstało ze zniekształcenia słowa “manos”, które oznacza samotność lub jedynaka. Imię to nadawano dziewczynkom, które były jedynaczkami, jednak bardzo szybko zyskało na popularności.

Zamiłowania i hobby

Jedną z głównych pasji Moniki jest sport. Sama aktywnie uprawia go, przy czym jednakowo poważnie traktuje konkurencje indywidualne i drużynowe. Zawsze chce być najlepsza, a sportowa rywalizacja napędza ją do działania. Oczywiście jest na bieżąco z informacjami sportowymi ze świata i nie ominie transmisji żadnego kluczowego wydarzenia. Gdy tylko może, siada na trybunach i dopinguje na żywo. Interesuje się również sztuką, która daje jej wytchnienie. Doceni dobrą rolę teatralną, czy też powieść. W domowym zaciszu sięga po pozycje książkowe i filmy, które ogląda w samotności lub w gronie najbliższej rodziny. Nie stroni również od spotkań towarzyskich z przyjaciółmi i podróży.

Praca i kariera zawodowa

W codziennym działaniu Monika cechuje się dużą dynamiką i zdecydowaniem i to samo można zaobserwować w otoczeniu roboczym. Zawsze chce postawić na swoim, dlatego może być trudnym współpracownikiem w zespole. Posiada silny charakter, dzięki któremu prze do przodu. Odpowiednio poprowadzona może szybko piąć się po szczeblach hierarchii zawodowej i dojść do eksponowanych stanowisk. Cechuje się systematycznością i zorganizowaniem, co jest niezbędne na wielu stanowiskach.

Predyspozycje zawodowe

Monika ma predyspozycje do pracy w biznesie, handlu i marketingu. Ponadto doskonale sprawdzi się w zawodach związanych ze sztuką teatralną i filmową.

Patroni Moniki

Św. Monika – była marką Św. Augustyna. Żyła na przełomie IV i III wieku przed naszą erą i miała duży wpływ na nawrócenie Augustyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *