Kategorie
Imiona na literę N Imiona żeńskie

Nadia

Znaczenie imienia Nadia

Kobiety o imieniu Nadia są bardzo pracowite i odnoszą liczne sukcesy zawodowe. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że to prawdziwe kobiety sukcesu. Na co dzień Nadia kieruje się zdrowym rozsądkiem i ambicją, dzięki czemu stale się kształci i rozwija. Dobrze ocenia sytuacje i wyciąga właściwe wnioski. Pomocna jest w tym jej wysoka inteligencja. Niekiedy jednak otoczenie postrzega ją jako osobę zarozumiałą i zadufaną w sobie. Bardzo szybko chce osiągnąć niezależność i dąży uparcie do sukcesów i sławy. Najlepiej odnajduje się w roli duszy towarzystwa i osoby, wokół której wszystko się kręci. Zdecydowanie nie lubi być na uboczu. Takie zachowanie często bywa niegrzeczne i postrzegane jest jako brak dobrego smaku. To sprawia, że posiada nielicznych przyjaciół, a ludzie raczej stronią od częstych kontaktów z nią. Po prostu ich nie docenia. Bywa również wybuchowa i impulsywna, co może być niebezpieczne. Z drugiej strony posiada wyjątkowe poczucie humoru, dlatego jeżeli ktoś z nią wytrzyma dłużej, to szybko ją polubi. Z Nadią trzeba umieć żyć. W związku bywa zaborcza, co utrudnia jej ustatkowanie się.

Pochodzenie imienia Nadia

Imię Nadia pochodzi z języka rosyjskiego. To skrócona forma imienia Nadzieja, które pochodzi bezpośrednio od rosyjskiej Nadieżdy.

Zamiłowania i hobby

Nadia uwielbia wystawne życie i przyjęcia. Bardzo chętnie bierze udział w różnego rodzaju imprezach, zarówno domówkach, jak i tych organizowanych na mieście. Dobrze odnajduje się w zgiełku, jednak musi być zauważona. Często aż do przesady, dlatego spotka się ją nawet w miejscach, które z pozoru nie powinny jej interesować. Posiada również duszę artystki, z czym często się kryje, dlatego dobrze odnajduje się w otoczeniu sztuki na wystawach oraz premierach teatralnych. Ceni sobie drogie zabawki oraz egzotyczne podróże.

Praca i kariera zawodowa

Nadia to kobieta sukcesu, dlatego bez problemu powinna piąć się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej. Przykłada dużą wagę do wykonywanych przez siebie obowiązków i dokłada wszelkich starań, by były na wysokim poziomie. Cechuje się rozsądkiem i wysoką inteligencją, która cenione są na rynku pracy. Jej ambicja pcha ją do samodoskonalenia się i zdobywania nowych umiejętności. Wiele z nich przydaje się w pracy. Może osiągnąć sukces w pracy na etacie oraz jako przedsiębiorca. Czasem może być trudnym współpracownikiem ze względu na swoją zarozumiałość i pychę.

Predyspozycje zawodowe

Zmysł artystyczny Nadii sprawia, że będzie dobrym pracownikiem w zawodach związanych ze sztuką. Ponadto odnajdzie się w biznesie, marketingu i handlu.

Patroni Nadii

Brak patronów dla osób o imieniu Nadia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *