Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę O

Olgierd

Znaczenie imienia Olgierd

Mężczyzna o imieniu Olgierd to osoba, którą charakteryzuje dążenie do niezależności i upór w działaniu. Jednocześnie zdarza mu się zachowywać bardzo kontrowersyjnie, co prowadzi do komplikacji w życiu prywatnym i zawodowym. Bez wątpienia ma duszę artysty, jednak umiejętnie łączy to z zamiłowaniem do nauk ścisłych. Odpowiednio balansuje pomiędzy nimi, aby umiejętnie wykorzystywać wiedzę w swoim codziennym życiu. Bardzo dobrze odnajduje się jako przywództwa, dlatego niezależnie od tego, czy to rada osiedla, czy praca, zawsze chce przewodzić grupie. Czasami przejawia się to zaborczością względem najbliższych, co nie jest pożądane.

 

Podczas całego życia chce uchodzić za twardziela i stara się nie pokazywać swoich słabości. Z drugiej strony ma bardzo bogate życie emocjonalne, więc jego postawa przybierana jest niejako na pozór. Zawsze staje po stronie słabszych i walczy z manią większości. Uwielbia ryzykowne zachowania, podróże i przygodę. Nie zawsze spotyka się to z akceptacją bliskich. Co ciekawe, mimo swoich upodobań, jest raczej typem samotnika, który nie otacza się szerokim gronem przyjaciół. Woli żyć na własnych zasadach i w spokoju. Ma problemy z okazywaniem uczuć i trudności z nawiązywaniem kontaktów z płcią przeciwną.

Pochodzenie imienia Olgierd

Imię Olgierd pochodzi bezpośrednio z języka litewskiego. Powstało od słowa algirdas, które oznacza męża sławnego, chwalonego i wysławionego. W związku z tym imię nawiązuje do osoby, która swoimi czynami zasługuje na uznanie.

Zamiłowania i hobby

Olgierd uwielbia podróże. Nie przeszkadza mu podróżowanie w pojedynkę, a czasem wręcz je woli. Z lubością odkrywa zarówno dalekie, jak i bliskie regiony świata. Z każdej wycieczki stara się przywieźć jak najwięcej doświadczenia i życiowych mądrości. Nie stroni również od przygody, dlatego często stawia na ekstremalne formy spędzania wolnego czasu, które są zarezerwowane dla nielicznych. Dobrze czuje się sam ze sobą, dlatego odpoczywa w pojedynkę, przy książce, dobrym filmie lub na długich spacerach. Wszystko dlatego, że ceni sobie niezależność i pełną kontrolę nad swoim życiem.

Praca i kariera zawodowa

Cechy osobowości Olgierda sprawiają, że dobrze odnajduje się w codziennej pracy. Jego pewność siebie i ambicja są zaraźliwe również dla innych, dzięki czemu jest stworzony do zajmowania kierowniczych stanowisk. Zawsze chce dawać z siebie sto procent i wyróżniać się z tłumu. Nawet duże trudności działają na niego mobilizująco, co jest cenione na rynku pracy. Nie lubi się poddawać nawet wtedy, gdy coś z góry jest na straconej pozycji. Odpowiednio poprowadzony może osiągnąć wiele i szybko awansować na kierownicze stanowiska. Sprawdza się także w roli przedsiębiorcy.

Predyspozycje zawodowe

Olgierd to mężczyzna, który jak ryba w wodzie sprawdzi się w zawodach takich jak: informatyk, inżynier, architekt, czy też budowniczy. Dusza artystyczna również daje o sobie znać, więc może postawić na wykonywanie zawodów związanych ze sztuką. Powinien odnieść sukcesu także jako przedsiębiorca w wielu obszarach.

Patroni Olgierda

Brak obecnie patronów dla imienia Olgierd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *