Kategorie
Imiona na literę O Imiona żeńskie

Olga

Znaczenie imienia Olga

Kobiety o imieniu Olga zazwyczaj cechują się dużą mądrością życiową i doświadczeniem. Patrzą na świat bardzo realnie i twardo stąpają po ziemi. Bardzo rzadko zdarza im się odlatywać w sferę marzeń i nierealnych rzeczy. Ich racjonalizm i umiejętność szybkiej i trafionej reakcji sprawiają, że Olgi odnoszą sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Do tego wykazują się na co dzień dużą odpowiedzialnością i dobrym zorganizowaniem. Są cenione jako towarzyszki życia, przyjaciółki, jak i osoby na wysokich stanowiskach w pracy. Do swojego racjonalizmu i porządku dokładają również element potrzebnej kreatywności.

 

W kontaktach z innymi nie toleruje narzucania sobie zdania oraz zawsze chce stawiać na swoim. Jakiekolwiek trudności życiowe traktuje jako wyzwania, a nie problemy. Śmiało stawia im czoła i dąży do rozwiązania ich z korzyścią dla każdego. Na ogół otacza się wąskim gronem przyjaciół, których dobiera bardzo ostrożnie. Nie przesadza z okazywaniem innym sympatii i zawsze stara się zachować odpowiednie granice. Wylewność i deklaracje uczuciowe doprowadzają ją do mdłości, dlatego może mieć problem ze zbudowaniem trwałego i szczęśliwego związku. Mimo tego, że jest stanowcza i racjonalna, to jednak również zmienna. Gdy już komuś zaufa, to okazuje się być przyjaciółką idealną.

Pochodzenie imienia Olga

Imię Olga pochodzi z języka starorosyjskiego. Tam zawędrowało ze Skandynawii i ma swój początek w imieniu Helga. Te z kolei pochodzi od słowa helge, które oznacza osobę szczęśliwą, zdrową i doświadczającą pomyślności.

Zamiłowania i hobby

Olga to osoba, która ceni sobie spokój. W związku z tym dużo czasu spędza w domu na pogłębianiu swoich pasji. Te mogą być bardzo różne, począwszy od czytania książek i układania puzzli, a na wykonywaniu hobbystycznych prac manualnych kończąc. Na co dzień chętnie spotyka się także z wąskim gronem znajomych. Preferuje domówki, choć nie obce są jej wyjścia na miasto. Musi wtedy zachować umiar, do czego skłaniają ją odpowiedzialność i rozsądek. Raczej stroni od niebezpiecznych sportów i ekstremalnych wyzwań. Wolny czas poświęca również na podróże, jednak pod warunkiem, że tego czegoś uczą.

Praca i kariera zawodowa

Bez dwóch zdań Olga to osoba, która może odnieść sukces zawodowy. Jest odpowiedzialna, skrupulatna i pracowita, co cenione jest w każdym zawodzie. Doskonale odnajduje się na eksponowanych i odpowiedzialnych stanowiskach, ponieważ jakiekolwiek trudności działają na nią mobilizująco. Z dużym prawdopodobieństwem sobie z nimi poradzi. Z drugiej strony jest także kreatywna, co również jest cenione na rynku pracy. Sprawdza się w roli specjalisty, współpracownika, jak i przełożonego. Szybko awansuje na stanowiska kierownicze.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o imieniu Olga mają predyspozycje do piastowania stanowisk kierowniczych lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wiele z nich idzie również w kierunku dziennikarstwa i twórczości pisarskiej. Do rekomendowanych zawodów należą również te związane z: polityką, medycyną i prawem.

Patroni Olgi

Olga – to prawosławna święta, która żyła w X wieku. Za swojego życia przyjęła chrzest i imię Helena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *