Kategorie
Imiona na literę O Imiona żeńskie

Oliwia

Znaczenie imienia Oliwia

Kobiety o imieniu Oliwia z reguły są bardzo spokojne i opanowane. Przez życie idą rozważnie i z jasno wyznaczonym celem. Posiadają dar trafnego oceniania nadarzających się w życiu okazji, a także wykorzystywania ich. Wówczas eksponują swoje zalety. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek trudności lub doznają porażki, to przyjmują to z chłodną głową. Każda porażka jest dla nich szansą do wyciągnięcia właściwych wniosków i zdobycia cennego doświadczenia. Oliwia to osoba otwarta, która chętnie nawiązuje nowe kontakty i cieszy się gronem zaufanych przyjaciół i znajomych. Wszystko dlatego, że jest uśmiechnięta, życzliwa i sympatyczna. Zawsze służy dobrą radą i wsparciem, dlatego jest niezwykle ceniona.

 

Jej spokój często przekłada się na innych. Oliwia unika niepotrzebnych konfliktów i spięć. Stawia na zachowanie równowagi duchowej i psychicznej. Dba o rodzinę i stara się utrzymywać regularne kontakty z kuzynostwem. Ceni sobie wartości rodzinne, co jest godne podziwu. Jako partnerka i matka realizuje się doskonale. Dba o spokój domowy i potrzeby innych. Jest również doskonałą gospodynią i organizatorką przyjęć. Jej dusza anioła sprawia, że z nią można naprawdę spokojnie i rozważnie przejść przez życie.

Pochodzenie imienia Oliwia

Imię Oliwia pochodzi z języka łacińskiego. Nawiązuje bezpośrednio do gałązki drzewa oliwnego, która symbolizuje pokój. Przekłada się to na stonowane i spokojne uosobienie kobiet o tym imieniu. Nadawano je również osobom, które trudniły się hodowlą oliwek.

Zamiłowania i hobby

Oliwia preferuje spokojne spędzanie czasu. Uwielbia domowe zacisze. Spędza czas zarówno w pojedynkę, jak i z bliskimi. Lubi organizować domówki i zapraszać na nie przyjaciół, a także członków rodziny. Na co dzień stroni od ekstremalnych sportów i dużych aktywności. Gdy ma gorszy humor, to woli spędzić czas na kanapie z dobrą książką lub przy dobrym filmie. Ceni sobie odkrywanie nowych rzeczy, dlatego stawia na podróże. Nie są to jednak wyjazdy typowo wypoczynkowe. Zdecydowanie preferuje wyjazdy, gdzie może postawić na naukę i zbieranie doświadczeń. Spotkać ją można również na wystawach, w muzeach, czy też w teatrze. Zdecydowanie to jej bajka.

Praca i kariera zawodowa

Jako spokojna i rozważana osoba, Oliwia jest bardzo ceniona na rynku pracy. Umiejętnie wykorzystuje swoje mocne strony i konsekwentnie dąży do celu. Dzięki temu może być zarówno dobrym współpracownikiem, jak i przełożonym. Dobrze radzi sobie z presją i pracą na odpowiedzialnych i eksponowanych stanowiskach. Porażki są dla niej ważną lekcją, a nie przyczyną do zwątpienia w siebie i swoje możliwości. Lubi się uczyć i zdobywać nowe kwalifikacje, dzięki czemu nie powinna mieć większych problemów z awansami.

Predyspozycje zawodowe

Oliwia ma predyspozycje do pracy w zawodach związanych ze sztuką. Jej zmysł artystyczny przekłada się na sukcesy w takich obszarach jak: malarstwo, rzeźbienie, gra aktorska, tańczenie, czy też rysownictwo. Odnajdzie się także w roli grafika.

Patroni Oliwii

Św. Oliwia z Palermo – to włoska święta z IX wieku, która została skazana przez sąd islamski na ścięcie, ponieważ rozpowszechniała chrześcijaństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *