Kategorie
Imiona na literę O Imiona żeńskie

Otylia

Znaczenie imienia Otylia

Kobiety o imieniu Otylia wyróżniają się dużą pracowitością. Dzięki temu są niezwykle cenione na rynku pracy, jak i w życiu prywatnym. Z lubością dbają o porządek w swoim domu. Ponadto Otylia to kobieta stonowana i bezkonfliktowa. Z radością porozmawia nawet z osobami, których nie zna. W sytuacjach stykowych stara się łagodzić napięcie i nie dopuszczać do eskalacji konfliktu. Woli działać, niż tracić czas na niepotrzebne sprzeczki. Dzięki temu jest bardzo lubiana w towarzystwie. Cechuje się także wysoką inteligencją, z której umiejętnie robi pożytek.

 

Stawia na spokojne dążenie do założonych celów, co przekłada się na sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Znana jest ze swoich dobrych rad i chętnego pomagania innym osobom. Przy tym wszystkim znajduje także czas na to, aby zadbać o swoje potrzeby duchowe i fizyczne. Nawet w przypadku odniesienia dużych sukcesów, wciąż pozostaje sobą. Nie zmienia się ze względu na okoliczności. Stabilny charakter Otylii sprawia, że doskonale odnajduje się w roli życiowej partnerki oraz matki. Dąży do założenia rodziny, a następnie umiejętnie o nią dba.

Pochodzenie imienia Otylia

Imię Otylia pochodzi bezpośrednio z języka starogermańskiego. Prawdopodobnie powstało ze zniekształcenia słowa auda (majątek dziedziczny, ojcowizna) lub od słowa odhil (ojczyzna). Oznacza to kobietę przywiązaną do tradycji rodzinnych, a także swojej ojczyzny.

Zamiłowania i hobby

Kobiety o imieniu Otylia lubią spędzać czas w towarzystwie. Mają grono zaufanych przyjaciół, z którymi chętnie wyskakują do ulubionych miejsc, czy też na kolację do restauracji. Zdecydowanie nie są typem nudnych osób. Lubię towarzystwo i często stają się prawdziwymi duszami towarzystwa. Zaskakują błyskotliwym humorem oraz dowcipami. Jeżeli ma więcej wolnego czasu, to chętnie podróżuje nie tylko po Polsce. Zależy jej na tym, aby każda podróż wnosiła do jej życia coś pozytywnego oraz dawała okazję do nauki. Lubi muzea, teatry, dobry film i książkę. Radość odnajduje także w spędzaniu czasu z bliskimi w domowym zaciszu.

Praca i kariera zawodowa

Cechy osobowości Otylii sprawiają, że może odnieść duże sukcesy na rynku pracy. Przede wszystkim kobiety te są pracowite i sumienne. Z powodzeniem można powierzyć im nawet bardzo odpowiedzialne zadanie i z dużym prawdopodobieństwem wywiążą się z niego bez zarzutu. Otylia nie poddaje się i konsekwentnie dąży do celu, dzięki czemu ceniona jest nie tylko przez przełożonych, ale również współpracowników. Jednocześnie nie wywyższa się, czym zaskarbia sobie szacunek. Ma zadatki na bycie dobrym szefem i nie ma problemu z dochodzeniem do eksponowanych stanowisk w dużych firmach.

Predyspozycje zawodowe

Otylia jest stworzona do pracy, gdzie niezbędne są duża koncentracja oraz umiejętne panowanie nad emocjami. Jest wytrwała i nie ma problemu z mobilizowaniem siebie i innych. Może zostać utytułowanym sportowcem, kierownikiem, pedagogiem czy też żołnierze. Stworzone dla niej są również zawody związane z medycyną.

Patroni Otylii

Św. Otylia – niemiecka święta, która żyła na przełomie VII i VIIIwieku w Alzacji. Była niewidoma i całe życie poświęciła misji zakonnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *