Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę P

Paweł

Znaczenie imienia Paweł

Mężczyźni o imieniu Paweł charakteryzują się stabilnym charakterem. Na co dzień są bardzo rozważni i dokładni, a także precyzyjni w swoim działaniu. Jeżeli coś sobie założą, to z dużym prawdopodobieństwem zrealizują ten cel. Zdarza się, że Paweł ma swoje humory, jednak szybko wraca do normalności. Czasem jest zbyt uparty i dumny, przez co nie może odpuścić w sytuacji, gdy powinien coś zrobić. W efekcie niepotrzebnie traci energię na rzeczy i problemy, które nie są tego warte. Cały czas dąży do samorozwoju i bycia jeszcze lepszym. Czasem przekłada się to na jego relacje z innymi, gdy za wszelką cenę chce udowodnić im swoją wyższość.

 

Tego typu zachowania sprawiają, że nie otacza się dużym gronem przyjaciół. Raczej trudno wytrzymać z nim na co dzień, choć nielicznym się to udaje. Uzurpuje sobie prawo do komentowania życia innych, a nie zawsze w pełni kontroluje swoje. Jeżeli jednak już komuś zaufa i się do kogoś zbliży, to jest lojalnym i oddanym przyjacielem. Bez wątpienia można na nim polegać. Trudno znosi każdą porażkę, ponieważ zarzuca sobie bycie niewystarczająco dobrym. Jest kochanym mężczyzną, który jest czuły wobec bliskich. Dzięki temu jest dobrym materiałem na ojca i męża. Z drugiej strony w miłości bywa zmienny i może to doprowadzać do licznych zmian partnerek. Dzieje się tak do czasu, kiedy nie znajdzie tej jedynej.

Pochodzenie imienia Paweł

Imię Paweł pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio z odmieniania słowa paulus, które wskazuje na mężczyznę wątłej budowy lub drobnego wzrostu. W Polsce po raz pierwszy pojawiło się ono dopiero w XII wieku.

Zamiłowania i hobby

Zamiłowania Pawła są naprawdę różne. Z jednej strony jest typem domatora. Dba o ciepło domowego ogniska oraz wolny czas spędza na udoskonalaniu przestrzeni mieszkalnej. Spędza czas z bliskimi na oglądaniu filmów, czytaniu książek oraz na zwykłej codzienności. Nie stroni również od spotkań towarzyskich, jednak zawsze chce być w centrum uwagi. Spotkanie musi toczyć się wokół jego osoby. Rzadko kiedy decyduje się na uprawianie sportu, ponieważ nie umie przegrywać, a to niestety jest nierozerwalnie związane z rywalizacją sportową.

Praca i kariera zawodowa

Ze względu na swoje cechy osobowości Paweł jest bardzo ceniony na rynku pracy. Wielokrotnie okazuje się, że jest praktycznie pracownikiem perfekcyjnym. Sumiennie wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków i jest przy tym bardzo dokładny. Dobrze sprawdza się na eksponowanych stanowiskach, gdzie wiele od niego zależy. Z powodzeniem pokieruje nawet najbardziej skomplikowanym projektem. Jeżeli nie zrazi się do ewentualnych trudności, to może odnieść duży sukces zawodowy.

Predyspozycje zawodowe

Paweł ma predyspozycję do wykonywania zawodów, w których występuje regularny kontakt z innymi ludźmi.

Patroni Pawła

Św. Paweł – okrzynięty Apostołem Narodów. To on napisał 14 Listów Apostolskich, a później został ukrzyżowany z rozkazu Nerona. Jest patronem marynarzy.

Św. Paweł I – jeden z papieży.

Św. Paweł od Krzyża – asceta i założyciel Zgromadzenia Pasjonistów.

Św. Paweł Pustelnik – żył w grocie skalnej po tym jak uciekł na pustynię przed prześladowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *